
| De ce tip este caroseria, Alfa Romeo Giulietta (Type 940)? | Hatchback, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Alfa Romeo Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 7 l/100 km 33.6 US mpg 40.4 UK mpg 14.3 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Alfa Romeo Giulietta 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 162 g/km CO2 Euro 6 |
| Cât de rapidă este mașina, 2014 Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 244 km/h | 151.61 mph 0-100 km/h: 6 sec 0-60 mph: 5.7 sec |
| Care este puterea motorului, Alfa Romeo Giulietta Hatchback 2014 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 240 CP, 340 Nm 250.77 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Alfa Romeo Giulietta Hatchback 2014 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 1.7 l 1742 cm3 106.3 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2014 Alfa Romeo 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Alfa Romeo Giulietta (Type 940) Hatchback 2014 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2014 Alfa Romeo Giulietta Hatchback? | 4351 mm 171.3 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2014 Alfa Romeo Giulietta Hatchback? | 1798 mm 70.79 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2014 Alfa Romeo Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 1320 kg 2910.1 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2014 Alfa Romeo Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 1825 kg 4023.44 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2014 Alfa Romeo Giulietta Hatchback? | 350 l 12.36 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2014 Alfa Romeo Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (240 Hp) TCT? | 6, cutie automată TCT |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Alfa Romeo |
| Model | Giulietta |
| Generație | Giulietta (Type 940) |
| Modificare (Tip motor) | 1.750 TBi (240 CP) TCT |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2014 an |
| Anul opririi productiei | Aprilie, 2016 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - urban (NEDC) | 9.8 l/100 km
24 US mpg 28.8 UK mpg 10.2 km/l |
| Consumul de combustibil - extra-urban (NEDC) | 5.3 l/100 km
44.4 US mpg 53.3 UK mpg 18.9 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 7 l/100 km
33.6 US mpg 40.4 UK mpg 14.3 km/l |
| Emisii CO2 (NEDC) | 162 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 6 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 6 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 5.7 sec |
| Viteza maximă | 244 km/h 151.61 mph |
| Standardul ecologic | Euro 6 |
| Raport greutate/putere | 5.5 kg/CP, 181.8 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 3.9 kg/Nm, 257.6 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 240 CP @ 5750 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 137.8 CP/l |
| Cuplu | 340 Nm @ 2000 rot/min 250.77 lb.-ft. @ 2000 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | 940B2000 |
| Volumul motorului | 1742 cm3 106.3 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 83 mm 3.27 in. |
| Cursa cilindrilor | 80.5 mm 3.17 in. |
| Raport de compresie | 9.2:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Capacitate baie ulei | 5.1 l 5.39 US qt | 4.49 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 6.4 l 6.76 US qt | 5.63 UK qt |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1320 kg 2910.1 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 1825 kg 4023.44 lbs. |
| Încarcatura maxima | 505 kg 1113.33 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 350 l 12.36 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Sarcina maxima capota | 50 kg 110.23 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1000 kg 2204.62 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 500 kg 1102.31 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 60 kg 132.28 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4351 mm 171.3 in. |
| Lăţime | 1798 mm 70.79 in. |
| Înălţime | 1465 mm 57.68 in. |
| Ampatament | 2634 mm 103.7 in. |
| Ecartament faţă | 1554 mm 61.18 in. |
| Ecartament spate | 1554 mm 61.18 in. |
| consola frontala | 955 mm 37.6 in. |
| consola spate | 762 mm 30 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.9 m 35.76 ft. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 6 trepte, cutie automată TCT |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate, 330x28 mm |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc, 278x12 mm |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 7.5J x 17; 7.5J x 18 |