
| De ce tip este caroseria, Renault Symbol II? | Sedan, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Renault Symbol II 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 7.6 l/100 km 30.9 US mpg 37.2 UK mpg 13.2 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Renault Symbol 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 180 g/km CO2 Euro 4 |
| Cât de rapidă este mașina, 2008 Symbol II 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 185 km/h | 114.95 mph 0-100 km/h: 11.9 sec 0-60 mph: 11.3 sec |
| Care este puterea motorului, Renault Symbol Sedan 2008 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 105 CP, 148 Nm 109.16 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Renault Symbol Sedan 2008 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 1.6 l 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2008 Renault 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Renault Symbol II Sedan 2008 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2008 Renault Symbol Sedan? | 4261 mm 167.76 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2008 Renault Symbol Sedan? | 1940 mm 76.38 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2008 Renault Symbol II 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 1039 kg 2290.6 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2008 Renault Symbol II 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 1555 kg 3428.19 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2008 Renault Symbol Sedan? | 506 l 17.87 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2008 Renault Symbol II 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 4, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Renault |
| Model | Symbol |
| Generație | Symbol II |
| Modificare (Tip motor) | 1.6 16V (105 CP) Automatic |
| Anul inceperii productiei | 2008 an |
| Anul opririi productiei | 2013 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - urban (NEDC) | 10.7 l/100 km
22 US mpg 26.4 UK mpg 9.3 km/l |
| Consumul de combustibil - extra-urban (NEDC) | 5.9 l/100 km
39.9 US mpg 47.9 UK mpg 16.9 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 7.6 l/100 km
30.9 US mpg 37.2 UK mpg 13.2 km/l |
| Emisii CO2 (NEDC) | 180 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 11.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 11.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 11.3 sec |
| Viteza maximă | 185 km/h 114.95 mph |
| Standardul ecologic | Euro 4 |
| Raport greutate/putere | 9.9 kg/CP, 101.1 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 7 kg/Nm, 142.4 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 105 CP @ 5750 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 65.7 CP/l |
| Cuplu | 148 Nm @ 3750 rot/min 109.16 lb.-ft. @ 3750 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | K4M 745 |
| Volumul motorului | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 79.5 mm 3.13 in. |
| Cursa cilindrilor | 80.5 mm 3.17 in. |
| Raport de compresie | 9.8:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Iinjecție cu mai multe porturi |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Distribuție | DOHC |
| Capacitate baie ulei | 4.8 l 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 5.7 l 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1039 kg 2290.6 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 1555 kg 3428.19 lbs. |
| Încarcatura maxima | 516 kg 1137.59 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 506 l 17.87 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 850 kg 1873.93 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 555 kg 1223.57 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4261 mm 167.76 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 1940 mm 76.38 in. |
| Înălţime | 1439 mm 56.65 in. |
| Ampatament | 2473 mm 97.36 in. |
| Ecartament faţă | 1406 mm 55.35 in. |
| Ecartament spate | 1385 mm 54.53 in. |
| consola frontala | 788 mm 31.02 in. |
| consola spate | 1001 mm 39.41 in. |
| Garda la sol | 140 mm 5.51 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.7 m 35.1 ft. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 4 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | fascicul elastic |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate, 259 mm |
| Frâne spate (Rear brakes) | tambur, 203.2 mm |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Hidraulică |
| Dimensiunea pneurilor | 175/65 R14 |
| Dimensiunea jantelor | 5.5J x 14 |