
| De ce tip este caroseria, Renault Symbol II? | Sedan, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Renault Symbol II 1.5 dCi (85 Hp)? | 4.3 l/100 km 54.7 US mpg 65.7 UK mpg 23.3 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Renault Symbol 1.5 dCi (85 Hp)? | 116 g/km CO2 Euro 4 |
| Cât de rapidă este mașina, 2008 Symbol II 1.5 dCi (85 Hp)? | 177 km/h | 109.98 mph 0-100 km/h: 12.3 sec 0-60 mph: 11.7 sec |
| Care este puterea motorului, Renault Symbol Sedan 2008 1.5 dCi (85 Hp)? | 85 CP, 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Renault Symbol Sedan 2008 1.5 dCi (85 Hp)? | 1.5 l 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2008 Renault 1.5 dCi (85 Hp)? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Renault Symbol II Sedan 2008 1.5 dCi (85 Hp)? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2008 Renault Symbol Sedan? | 4261 mm 167.76 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2008 Renault Symbol Sedan? | 1940 mm 76.38 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2008 Renault Symbol II 1.5 dCi (85 Hp)? | 980 kg 2160.53 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2008 Renault Symbol II 1.5 dCi (85 Hp)? | 1505 kg 3317.96 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2008 Renault Symbol Sedan? | 506 l 17.87 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2008 Renault Symbol II 1.5 dCi (85 Hp)? | 5, cutie manuală |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Renault |
| Model | Symbol |
| Generație | Symbol II |
| Modificare (Tip motor) | 1.5 dCi (85 CP) |
| Anul inceperii productiei | 2008 an |
| Anul opririi productiei | 2012 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - urban (NEDC) | 5 l/100 km
47 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/l |
| Consumul de combustibil - extra-urban (NEDC) | 3.9 l/100 km
60.3 US mpg 72.4 UK mpg 25.6 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 4.3 l/100 km
54.7 US mpg 65.7 UK mpg 23.3 km/l |
| Emisii CO2 (NEDC) | 116 g/km |
| Tipul de combustibil | Motorină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 12.3 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 12.3 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 11.7 sec |
| Viteza maximă | 177 km/h 109.98 mph |
| Standardul ecologic | Euro 4 |
| Raport greutate/putere | 11.5 kg/CP, 86.7 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4.9 kg/Nm, 204.1 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 85 CP @ 3750 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 58.2 CP/l |
| Cuplu | 200 Nm @ 1750 rot/min 147.51 lb.-ft. @ 1750 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | K9K 718 |
| Volumul motorului | 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 76 mm 2.99 in. |
| Cursa cilindrilor | 80.5 mm 3.17 in. |
| Raport de compresie | 18.1:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 2 |
| Sistem de injecție de combustibil | Commonrail Diesel |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | SOHC |
| Capacitate baie ulei | 4.5 l 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 980 kg 2160.53 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 1505 kg 3317.96 lbs. |
| Încarcatura maxima | 525 kg 1157.43 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 506 l 17.87 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 900 kg 1984.16 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 525 kg 1157.43 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4261 mm 167.76 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 1940 mm 76.38 in. |
| Înălţime | 1439 mm 56.65 in. |
| Ampatament | 2473 mm 97.36 in. |
| Ecartament faţă | 1406 mm 55.35 in. |
| Ecartament spate | 1385 mm 54.53 in. |
| consola frontala | 788 mm 31.02 in. |
| consola spate | 1001 mm 39.41 in. |
| Garda la sol | 140 mm 5.51 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.7 m 35.1 ft. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 5 trepte, cutie manuală |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | fascicul elastic |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate, 259 mm |
| Frâne spate (Rear brakes) | tambur |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Hidraulică |
| Dimensiunea pneurilor | 175/65 R14 |
| Dimensiunea jantelor | 5.5J x 14 |