
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Renault Symbol II? | Σεντάν , 4 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Renault Symbol II 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 7.6 l/100 km 30.9 US mpg 37.2 UK mpg 13.2 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Renault Symbol 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 180 g/km CO2 Euro 4 |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2008 Symbol II 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 185 km/h | 114.95 mph 0-100 km/h: 11.9 δευτ 0-60 mph: 11.3 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Renault Symbol Σεντάν 2008 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 105 Hp, 148 Nm 109.16 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Renault Symbol Σεντάν 2008 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 1.6 l 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2008 Renault 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Renault Symbol II Σεντάν 2008 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. Κινητήρας εσωτερικής καύσης. Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2008 Renault Symbol Σεντάν ? | 4261 mm 167.76 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2008 Renault Symbol Σεντάν ? | 1940 mm 76.38 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2008 Renault Symbol II 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 1039 κιλά 2290.6 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2008 Renault Symbol II 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 1555 κιλά 3428.19 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2008 Renault Symbol Σεντάν ? | 506 l 17.87 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2008 Renault Symbol II 1.6 16V (105 Hp) Automatic? | 4, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Renault |
| μοντέλο | Symbol |
| παραγωγή | Symbol II |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.6 16V (105 Hp) Automatic |
| έναρξη της παραγωγής | 2008 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2013 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | Σεντάν |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 4 |
| Εκτέλεση | |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εντός πόλης (NEDC) | 10.7 l/100 km
22 US mpg 26.4 UK mpg 9.3 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εκτός πόλης (NEDC) | 5.9 l/100 km
39.9 US mpg 47.9 UK mpg 16.9 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (NEDC) | 7.6 l/100 km
30.9 US mpg 37.2 UK mpg 13.2 km/l |
| Εκπομπές CO2 (NEDC) | 180 g/km |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 11.9 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 11.9 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 11.3 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 185 km/h 114.95 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | Euro 4 |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 9.9 κιλά/Hp, 101.1 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 7 κιλά/Nm, 142.4 Nm/τόνος |
| Κινητήρας | |
| δύναμη | 105 Hp @ 5750 σ.α.λ. |
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 65.7 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 148 Nm @ 3750 σ.α.λ. 109.16 lb.-ft. @ 3750 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | K4M 745 |
| Κυβισμός κινητήρα | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 79.5 mm 3.13 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 80.5 mm 3.17 in. |
| Βαθμός συμπίεσης | 9.8:1 |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Ψεκασμός πολλαπλών σημείων |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Φυσικά αναρριχημένος κινητήρας |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 4.8 l 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 5.7 l 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Όγκος και βάρη | |
| βάρος | 1039 κιλά 2290.6 lbs. |
| Μέγιστο βάρος | 1555 κιλά 3428.19 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 516 κιλά 1137.59 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 506 l 17.87 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 850 κιλά 1873.93 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 555 κιλά 1223.57 lbs. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 4261 mm 167.76 in. |
| Πλάτος συμπεριλαμβανομένων των καθρεπτών | 1940 mm 76.38 in. |
| ύψος | 1439 mm 56.65 in. |
| μεταξόνιο | 2473 mm 97.36 in. |
| εμπρός ίχνος | 1406 mm 55.35 in. |
| Πίσω ίχνος | 1385 mm 54.53 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 788 mm 31.02 in. |
| Πίσω πρόβολος | 1001 mm 39.41 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 140 mm 5.51 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 10.7 m 35.1 ft. |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 4 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | Ελαστικός δόκος |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι , 259 mm |
| Πίσω φρένα | τύμπανο , 203.2 mm |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Υδραυλικό τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 175/65 R14 |
| μέγεθος των ζάντων | 5.5J x 14 |