| De ce tip este caroseria, MG MG4 Urban EV? | Hatchback, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 54 kWh (135 Hp)? | 405 km 251.66 mi |
| Care este consumul de energie electrică, MG MG4 Urban EV 54 kWh (135 Hp)? | 15.5 kWh/100 km 24.94 kWh/100 mi 135 MPGe 6.5 km/kWh 4 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 MG4 Urban EV 54 kWh (135 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 9.6 sec 0-60 mph: 9.1 sec |
| Care este puterea motorului, MG MG4 Urban EV Hatchback 2026 54 kWh (135 Hp)? | 135 CP, 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, MG MG4 Urban EV Hatchback 2026 54 kWh (135 Hp)? | Tracţiunea faţă. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 MG MG4 Urban EV Hatchback? | 4395 mm 173.03 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 MG MG4 Urban EV Hatchback? | 1842 mm 72.52 in. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 MG MG4 Urban EV Hatchback? | 480 - 1364 l 16.95 - 48.17 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 MG MG4 Urban EV 54 kWh (135 Hp)? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | MG |
| Model | MG4 Urban EV |
| Generație | MG4 Urban EV |
| Modificare (Tip motor) | 54 kWh (135 CP) |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 9.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 9.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 9.1 sec |
| Viteza maximă | 160 km/h 99.42 mph |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 54 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 405 km 251.66 mi |
| Consum mediu de energie (WLTP) | 15.5 kWh/100 km
24.94 kWh/100 mi 135 MPGe 6.5 km/kWh 4 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 135 CP |
| Cuplu motor electric | 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 135 CP |
| Cuplul total al sistemului | 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Volumul minim al portbagajului | 480 l 16.95 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1364 l 48.17 cu. ft. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4395 mm 173.03 in. |
| Lăţime | 1842 mm 72.52 in. |
| Înălţime | 1549 mm 60.98 in. |
| Ampatament | 2744 mm 108.03 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | torsiune |
| Frâne faţă (Front brakes) | disc |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 205/50 R17 |
| Dimensiunea jantelor | 6.5J x 17 |