
| De ce tip este caroseria, MG 4X? | SUV, Crossover, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 64.2 kWh (204 Hp)? | 610 km 379.04 mi |
| Care este consumul de energie electrică, MG 4X 64.2 kWh (204 Hp)? | 12.4 kWh/100 km 19.96 kWh/100 mi 169 MPGe 8.1 km/kWh 5 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 4X 64.2 kWh (204 Hp)? | 190 km/h | 118.06 mph |
| Care este puterea motorului, MG 4X SUV, Crossover 2026 64.2 kWh (204 Hp)? | 204 CP, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, MG 4X SUV, Crossover 2026 64.2 kWh (204 Hp)? | Tracţiunea spate. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 MG 4X SUV, Crossover? | 4500 mm 177.17 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 MG 4X SUV, Crossover? | 1849 mm 72.8 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 MG 4X 64.2 kWh (204 Hp)? | 1710-1755 kg 3769.9 - 3869.11 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 MG 4X 64.2 kWh (204 Hp)? | 2146-2191 kg 4731.12 - 4830.33 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 MG 4X SUV, Crossover? | 463 - 1423 l 16.35 - 50.25 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 MG 4X 64.2 kWh (204 Hp)? | 1, cutie automată |
| Marcă | MG |
|---|---|
| Model | 4X |
| Generație | 4X |
| Modificare (Tip motor) | 64.2 kWh (204 CP) |
| Anul inceperii productiei | Mai, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV, Crossover |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Viteza maximă | 190 km/h, Limitată electronic 118.06 mph |
| Raport greutate/putere | 8.4 kg/CP, 119.3 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4.9 kg/Nm, 204.7 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 64.2 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 610 km 379.04 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 12.4 kWh/100 km
19.96 kWh/100 mi 169 MPGe 8.1 km/kWh 5 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 204 CP |
| Cuplu motor electric | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | TZ204XS1351 |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 204 CP |
| Cuplul total al sistemului | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Masă proprie | 1710-1755 kg 3769.9 - 3869.11 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2146-2191 kg 4731.12 - 4830.33 lbs. |
| Încarcatura maxima | 436 kg 961.22 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 463 l 16.35 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1423 l 50.25 cu. ft. |
| Lungime | 4500 mm 177.17 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1849 mm 72.8 in. |
| Înălţime | 1621-1627 mm 63.82 - 64.06 in. |
| Ampatament | 2735 mm 107.68 in. |
| Ecartament faţă | 1554 mm 61.18 in. |
| Ecartament spate | 1561 mm 61.46 in. |
| Unghi Abordarea | 18° |
| Unghi de plecare | 24° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 215/55 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 18 |