
| De ce tip este caroseria, Hycan V09? | Dubita, MPV, 5 Uşi, 7 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 92 kWh (275 Hp)? | 620 km 385.25 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Hycan V09 92 kWh (275 Hp)? | 16.3 kWh/100 km 26.23 kWh/100 mi 128 MPGe 6.1 km/kWh 3.8 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2023 V09 92 kWh (275 Hp)? | 190 km/h | 118.06 mph |
| Care este puterea motorului, Hycan V09 Dubita, MPV 2023 92 kWh (275 Hp)? | 275 CP, 335 Nm 247.08 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Hycan V09 Dubita, MPV 2023 92 kWh (275 Hp)? | Tracţiunea faţă. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2023 Hycan V09 Dubita, MPV? | 5215 mm 205.31 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2023 Hycan V09 Dubita, MPV? | 1967 mm 77.44 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2023 Hycan V09 92 kWh (275 Hp)? | 2590 kg 5709.97 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2023 Hycan V09 92 kWh (275 Hp)? | 3300 kg 7275.25 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2023 Hycan V09 Dubita, MPV? | 610 - 3010 l 21.54 - 106.3 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2023 Hycan V09 92 kWh (275 Hp)? | 1, cutie automată |
| Marcă | Hycan |
|---|---|
| Model | V09 |
| Generație | V09 |
| Modificare (Tip motor) | 92 kWh (275 CP) |
| Anul inceperii productiei | Octombrie, 2023 an |
| Anul opririi productiei | 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | Dubita, MPV |
| Număr de scaune | 7 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Viteza maximă | 190 km/h 118.06 mph |
| Raport greutate/putere | 9.4 kg/CP, 106.2 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 7.7 kg/Nm, 129.3 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 92 kWh |
|---|---|
| Voltajul bateriei | 800 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 620 km 385.25 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 16.3 kWh/100 km
26.23 kWh/100 mi 128 MPGe 6.1 km/kWh 3.8 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 275 CP |
| Cuplu motor electric | 335 Nm 247.08 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 275 CP |
| Cuplul total al sistemului | 335 Nm 247.08 lb.-ft. |
| Masă proprie | 2590 kg 5709.97 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 3300 kg 7275.25 lbs. |
| Încarcatura maxima | 710 kg 1565.28 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 610 l 21.54 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 3010 l 106.3 cu. ft. |
| Lungime | 5215 mm 205.31 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1967 mm 77.44 in. |
| Înălţime | 1910 mm 75.2 in. |
| Ampatament | 3170 mm 124.8 in. |
| Ecartament faţă | 1672 mm 65.83 in. |
| Ecartament spate | 1677 mm 66.02 in. |
| Garda la sol | 160 mm 6.3 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.265 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 12.3 m 40.35 ft. |
| Unghi Abordarea | 17° |
| Unghi de plecare | 14° |
| unghiul de rampă | 12.5° |
| Adâncime de trecere prin vad | 450 mm 17.72 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 255/55 R19; 255/50 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 19; 20 |