
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Hycan A06? | Σεντάν , 4 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | 560 km 347.97 mi |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2022 A06 Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 3.7 δευτ 0-60 mph: 3.5 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Hycan A06 Σεντάν 2022 Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | 462 Hp, 534 Nm 393.86 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Hycan A06 Σεντάν 2022 Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2022 Hycan A06 Σεντάν ? | 4965 mm 195.47 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2022 Hycan A06 Σεντάν ? | 1920 mm 75.59 in. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2022 Hycan A06 Σεντάν ? | 413 l 14.58 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2022 Hycan A06 Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Hycan |
|---|---|
| μοντέλο | A06 |
| παραγωγή | A06 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | Performance 71 kWh (462 Hp) AWD |
| έναρξη της παραγωγής | Δεκέμβριος, 2022 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2025 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | Σεντάν |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 4 |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 3.7 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 3.7 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 3.5 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 160 km/h 99.42 mph |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 71 kWh |
|---|---|
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 560 km 347.97 mi |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 218 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 245 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 309 Nm 227.91 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 462 Hp |
| Ροπή συστήματος | 534 Nm 393.86 lb.-ft. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 413 l 14.58 cu. ft. |
|---|
| μήκος | 4965 mm 195.47 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1920 mm 75.59 in. |
| ύψος | 1520 mm 59.84 in. |
| μεταξόνιο | 2850 mm 112.2 in. |
| εμπρός ίχνος | 1640 mm 64.57 in. |
| Πίσω ίχνος | 1640 mm 64.57 in. |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) | 0.217 |
| Γωνία προσέγγισης | 12° |
| Γωνία φυγής | 16° |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
|---|---|
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 245/40 R19 |
| μέγεθος των ζάντων | 19 |