
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, AUDI E7X? | SUV , 5 Πόρτες, 4 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | 660 km 410.1 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, AUDI E7X 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | 18.7 κιλοβατώρα/100 χλμ 30.09 kWh/100 mi 112 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 E7X 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | 230 km/h | 142.92 mph 0-100 km/h: 3.94 δευτ 0-60 mph: 3.7 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, AUDI E7X SUV 2026 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | 680 Hp, 800 Nm 590.05 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, AUDI E7X SUV 2026 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 AUDI E7X SUV ? | 5049 mm 198.78 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 AUDI E7X SUV ? | 1997 mm 78.62 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 AUDI E7X 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | 2673 κιλά 5892.96 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 AUDI E7X 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | 3049 κιλά 6721.89 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 AUDI E7X SUV ? | 654 - 1073 l 23.1 - 37.89 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 AUDI E7X 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | AUDI |
| μοντέλο | E7X |
| παραγωγή | E7X |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 109 kWh (680 Hp) Electric quattro |
| έναρξη της παραγωγής | Απρίλιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 4 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 3.94 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 3.94 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 3.7 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 230 km/h 142.92 mph |
| 100 χλμ/ώρα - 0 | 33.7 m |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 3.9 κιλά/Hp, 254.4 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 3.3 κιλά/Nm, 299.3 Nm/τόνος |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 109 kWh |
| Τάση μπαταρίας | 897 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 660 km 410.1 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (CLTC) | 18.7 κιλοβατώρα/100 χλμ
30.09 kWh/100 mi 112 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 408 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | TZ230XY1252 |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 272 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | TZ180XS0952 |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 680 Hp |
| Ροπή συστήματος | 800 Nm 590.05 lb.-ft. |
| Όγκος και βάρη | |
| βάρος | 2673 κιλά 5892.96 lbs. |
| Μέγιστο βάρος | 3049 κιλά 6721.89 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 376 κιλά 828.94 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 654 l 23.1 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1073 l 37.89 cu. ft. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 5049 mm 198.78 in. |
| πλάτος | 1997 mm 78.62 in. |
| ύψος | 1710 mm 67.32 in. |
| μεταξόνιο | 3060 mm 120.47 in. |
| εμπρός ίχνος | 1705 mm 67.13 in. |
| Πίσω ίχνος | 1717 mm 67.6 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 10.28 m 33.73 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 17° |
| Γωνία φυγής | 21° |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια , Εγκάρσιος σταθεροποιητής , Ανάρτηση αέρα |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων, Ανάρτηση αέρα, Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | Μπροστινά ελαστικά: 255/45 R22 Πίσω ελαστικά: 285/40 R22 |
| μέγεθος των ζάντων | 22 |