
| Hvilken type er karosseriet, Volkswagen ID.ERA 9X? | SUV, 5 dører, 6 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 0.15-6.27 l/100 km 1568.1 - 37.5 US mpg 1883.2 - 45.1 UK mpg 666.7 - 15.9 km/l |
| Hvor øko er bilen, Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | China VI |
| Hor langt går bilen bare på strøm, 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 321-406 km 199.46 - 252.28 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 20.9 kWh/100 km 33.64 kWh/100 mi 100 MPGe 4.8 km/kWh 3 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 ID.ERA 9X 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 200 km/t | 124.27 mph 0-100 km/t: 5.6 sek 0-60 mph: 5.3 sek |
| Hva er motorens effekt, Volkswagen ID.ERA 9X SUV 2026 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 517 hk, 660 Hm 486.79 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Volkswagen ID.ERA 9X SUV 2026 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 1.5 l 1498 sm 91.41 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2026 Volkswagen 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Volkswagen ID.ERA 9X SUV 2026 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | Firehjulstrekk . PHEV (Plug-in elektrisk hybrid). Forbrenningsmotoren driver bare generatoren, uten mekanisk tilkobling til stasjonen. To elektriske motorer driver for- og bakhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X SUV? | 5207 mm 205 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X SUV? | 1997 mm 78.62 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 3185 kg 7021.72 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X SUV? | 210 - 1014 l 7.42 - 35.81 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 1, automatisk girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Volkswagen |
| modell | ID.ERA 9X |
| Generasjon | ID.ERA 9X |
| Modifikasjon (motor) | 1.5 TSI 65.2 kWh (517 hk) Plug-in Hybrid AWD |
| Første år av produksjon | Mars, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | PHEV (Plug-in elektrisk hybrid) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 6 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (WLTC) | 0.15-6.27 l/100 km
1568.1 - 37.5 US mpg 1883.2 - 45.1 UK mpg 666.7 - 15.9 km/l |
| Type drivstoff | bensin / elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 5.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 5.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 5.3 sek |
| Maksimal hastighet | 200 km/t 124.27 mph |
| Miljøklassifisering | China VI |
| Motsvarighet vekt/effekt | 5.2 kg/hk, 191.5 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 4.1 kg/Hm, 244.4 Hm/tonn |
| Elektriske biler og hybrider | |
| Brutto batterikapasitet | 65.2 kWh |
| Batterispenning | 800 V |
| Teknologi for batterilagring | Litium-nikkel mangan koboltoksid (Li-NMC) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde | 321-406 km 199.46 - 252.28 mi |
| Energiforbruk | 20.9 kWh/100 km
33.64 kWh/100 mi 100 MPGe 4.8 km/kWh 3 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 218 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 240 Hm 177.01 lb.-ft. |
| Elektrisk motor modell/kode | TZ180XY02A |
| Plassering av elektrisk motor | Forakselen, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 2 | |
| Effekt elektrisk motor | 299 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 420 Hm 309.78 lb.-ft. |
| Elektrisk motor modell/kode | TZ210XS1131 |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 517 hk |
| System dreiemoment | 660 Hm 486.79 lb.-ft. |
| Intern forbrenningsmotor | |
| Motoreffekt | 143 hk @ 4500 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 95.5 hk/l |
| Dreiemoment | 240 Hm @ 1750-4000 omdr./min. 177.01 lb.-ft. @ 1750-4000 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | EA211 / ERV |
| Motorvolum | 1498 sm 91.41 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 74.5 mm 2.93 in. |
| Slaglengde | 85.9 mm 3.38 in. |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 3185 kg 7021.72 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 485 kg 1069.24 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 210 l 7.42 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1014 l 35.81 cu. ft. |
| Drivstofftank | 59 l 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 5207 mm 205 in. |
| Bredde | 1997 mm 78.62 in. |
| Høyde | 1810 mm 71.26 in. |
| Akselavstand | 3070 mm 120.87 in. |
| Sporvidde, foran | 1718 mm 67.64 in. |
| Sporvidde, baks | 1728 mm 68.03 in. |
| Bakkeklaring | 170 mm 6.69 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.253 |
| Minimal snu diamenter | 9.7 m 31.82 ft. |
| Angrepsvinkel | 18° |
| Utgangsvinkel | 20° |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver bare generatoren, uten mekanisk tilkobling til stasjonen. To elektriske motorer driver for- og bakhjulene. |
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Dobbel-wishbone hjuloppheng , tverr stabilisator , Luftfjæring |
| baksuspensjon | Uavhengig multi-link oppheng, Luftfjæring, Tverrgående stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | disk-ventil |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) Firehjulsstyring (4W, aktiv bakstyring) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 255/45 R21 |
| Felgstørrese | 21 |