
| Karoser tipi nedir, Volkswagen ID.ERA 9X? | SUV, 5 Kapı, 6 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 0.15-6.27 Lt/100 km 1568.1 - 37.5 US mpg 1883.2 - 45.1 UK mpg 666.7 - 15.9 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | China VI |
| Tamamen elektrikli şekilde ne kadar gidebilir, 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 321-406 km 199.46 - 252.28 mi |
| Elektrik tüketimi ne kadar, Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 20.9 kWh/100 km 33.64 kWh/100 mi 100 MPGe 4.8 km/kWh 3 mi/kWh |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2026 ID.ERA 9X 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 200 km/saat | 124.27 mph 0-100 km/saat: 5.6 saniye 0-60 mph: 5.3 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Volkswagen ID.ERA 9X SUV 2026 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 517 bg, 660 Nm 486.79 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Volkswagen ID.ERA 9X SUV 2026 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 1.5 Lt 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2026 Volkswagen 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Volkswagen ID.ERA 9X SUV 2026 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç). İYM hareketle mekanik bağlantı olmadan sadece jeneratörü hareket ettirir. İki elektrikli motor, ön ve arka tekerlekleri hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X SUV? | 5207 mm 205 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X SUV? | 1997 mm 78.62 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 2700 Kg 5952.48 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 3185 Kg 7021.72 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X SUV? | 210 - 1014 Lt 7.42 - 35.81 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 65.2 kWh (517 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 1, otomatik şanzıman |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | ID.ERA 9X |
| Nesil | ID.ERA 9X |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 TSI 65.2 kWh (517 bg) Plug-in Hybrid AWD |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 6 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi (WLTC) | 0.15-6.27 Lt/100 km
1568.1 - 37.5 US mpg 1883.2 - 45.1 UK mpg 666.7 - 15.9 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 5.3 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | China VI |
| Ağırlık/güç oranı | 5.2 Kg/bg, 191.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 244.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 65.2 kWh |
| Batarya voltajı | 800 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum-nikel manganez kobalt oksit (Li-NMC) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil | 321-406 km 199.46 - 252.28 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi | 20.9 kWh/100 km
33.64 kWh/100 mi 100 MPGe 4.8 km/kWh 3 mi/kWh |
| Şarj bağlantı noktaları | Görmek için giriş yapın. |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 218 bg |
| Elektrikli motor torku | 240 Nm 177.01 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | TZ180XY02A |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 299 bg |
| Elektrikli motor torku | 420 Nm 309.78 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | TZ210XS1131 |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 517 bg |
| Sistem tork | 660 Nm 486.79 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 143 bg @ 4500 dev/dak |
| Litre başına güç | 95.5 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1750-4000 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1750-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA211 / ERV |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.9 mm 3.38 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2700 Kg 5952.48 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3185 Kg 7021.72 lbs. |
| Azami yük | 485 Kg 1069.24 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 210 Lt 7.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1014 Lt 35.81 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5207 mm 205 in. |
| Genişlik | 1997 mm 78.62 in. |
| Yükseklik | 1810 mm 71.26 in. |
| Dingil Mesafesi | 3070 mm 120.87 in. |
| Ön tekerlek izi | 1718 mm 67.64 in. |
| Arka tekerlek izi | 1728 mm 68.03 in. |
| Yerden yükseklik | 170 mm 6.69 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.253 |
| En az dönüş açısı | 9.7 m 31.82 ft. |
| Yaklaşım açısı | 18° |
| Kalkış açısı | 20° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM hareketle mekanik bağlantı olmadan sadece jeneratörü hareket ettirir. İki elektrikli motor, ön ve arka tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/45 R21 |
| Jant Boyutu | 21 |