
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, XPENG GX? | SUV , 5 Πόρτες, 6 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 110 kWh (585 Hp) 4WD Electric? | 750 km 466.03 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, XPENG GX 110 kWh (585 Hp) 4WD Electric? | 16.3 κιλοβατώρα/100 χλμ 26.23 kWh/100 mi 128 MPGe 6.1 km/kWh 3.8 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 GX 110 kWh (585 Hp) 4WD Electric? | 200 km/h | 124.27 mph |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, XPENG GX SUV 2026 110 kWh (585 Hp) 4WD Electric? | 585 Hp, 695 Nm 512.61 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, XPENG GX SUV 2026 110 kWh (585 Hp) 4WD Electric? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 XPENG GX SUV ? | 5265 mm 207.28 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 XPENG GX SUV ? | 1999 mm 78.7 in. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 XPENG GX 110 kWh (585 Hp) 4WD Electric? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | XPENG |
| μοντέλο | GX |
| παραγωγή | GX |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 110 kWh (585 Hp) 4WD Electric |
| έναρξη της παραγωγής | Μάρτιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 6 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h 124.27 mph |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 110 kWh |
| Τάση μπαταρίας | 800 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 750 km 466.03 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (CLTC) | 16.3 κιλοβατώρα/100 χλμ
26.23 kWh/100 mi 128 MPGe 6.1 km/kWh 3.8 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 218 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | YS230XY01G01X |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Ασύγχρονη |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 367 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 465 Nm 342.97 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | TZ230XY01G01X |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 585 Hp |
| Ροπή συστήματος | 695 Nm 512.61 lb.-ft. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 5265 mm 207.28 in. |
| πλάτος | 1999 mm 78.7 in. |
| ύψος | 1800 mm 70.87 in. |
| μεταξόνιο | 3115 mm 122.64 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 10.8 m 35.43 ft. |
| βάθος ρηχές | 700 mm 27.56 in. |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | Μπροστινά ελαστικά: 265/45 R21; 265/40 R22 Πίσω ελαστικά: 265/45 R21; 285/40 R22 |
| μέγεθος των ζάντων | Μπροστινά ζάντες: 21; 22 Πίσω ζάντες: 21; 22 |