
| Korimalli, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1? | Minibussi , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 50 kWh (136 Hp) Electric? | 343 km 213.13 mi |
| Virrankulutus, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 50 kWh (136 Hp) Electric? | 18.1-18.7 kWh/100 km 29.13 - 30.09 kWh/100 mi 116 - 112 MPGe 5.5 - 5.3 km/kWh 3.4 - 3.3 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2024 Proace City Verso (facelift 2024) L1 50 kWh (136 Hp) Electric? | 135 km/h | 83.89 mph |
| Teho, Toyota Proace City Minibussi 2024 50 kWh (136 Hp) Electric? | 136 hv, 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Vetotapa, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 Minibussi 2024 50 kWh (136 Hp) Electric? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2024 Toyota Proace City Minibussi ? | 4403 mm 173.35 in. |
| Leveys, 2024 Toyota Proace City Minibussi ? | 1848 mm 72.76 in. |
| Kokonaispaino, 2024 Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 50 kWh (136 Hp) Electric? | 2360 kg 5202.91 lbs. |
| Tavaratila, 2024 Toyota Proace City Minibussi ? | 597 - 2126 l 21.08 - 75.08 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2024 Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 50 kWh (136 Hp) Electric? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Toyota |
| Malli | Proace City |
| Sukupolvi | Proace City Verso (facelift 2024) L1 |
| Versio (moottori) | 50 kWh (136 hv) Electric |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2024 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | Minibussi |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Huippunopeus | 135 km/h 83.89 mph |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 50 kWh |
| Akun teknologia | Litium-ioni (Li-Ion) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (WLTP) | 343 km 213.13 mi |
| Sähkönkulutus (WLTP) | 18.1-18.7 kWh/100 km
29.13 - 30.09 kWh/100 mi 116 - 112 MPGe 5.5 - 5.3 km/kWh 3.4 - 3.3 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 136 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | ZK01 |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 136 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Enimmäispaino | 2360 kg 5202.91 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 597 l 21.08 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 2126 l 75.08 cu. ft. |
| Sallittu kattokuorma | 150 kg 330.69 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 50 kg 110.23 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 4403 mm 173.35 in. |
| Leveys | 1848 mm 72.76 in. |
| Korkeus | 1837 mm 72.32 in. |
| Pyörän perusta | 2785 mm 109.65 in. |
| Etupyörän jälki | 1553 mm 61.14 in. |
| Takapyörän jälki | 1567 mm 61.69 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen tyyppiä McPherson |
| Takajousitus | Vääntö |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 205/60 R16 96H; 205/55 R17 95V |
| Vanteen koko | 16; 17 |