
| Korimalli, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1? | Minibussi , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 5.5-5.8 l/100 km 42.8 - 40.6 US mpg 51.4 - 48.7 UK mpg 18.2 - 17.2 km/l |
| Päästöt, Toyota Proace City 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 145-151 g/km CO2 Euro 6E |
| Huippunopeus, 2024 Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 186 km/h | 115.58 mph |
| Teho, Toyota Proace City Minibussi 2024 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 130 hv, 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Toyota Proace City Minibussi 2024 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 1.5 l 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2024 Toyota 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 Minibussi 2024 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2024 Toyota Proace City Minibussi ? | 4403 mm 173.35 in. |
| Leveys, 2024 Toyota Proace City Minibussi ? | 1848 mm 72.76 in. |
| Kokonaispaino, 2024 Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 2100 kg 4629.71 lbs. |
| Tavaratila, 2024 Toyota Proace City Minibussi ? | 597 - 2126 l 21.08 - 75.08 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2024 Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 8, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Toyota |
| Malli | Proace City |
| Sukupolvi | Proace City Verso (facelift 2024) L1 |
| Versio (moottori) | 1.5 D-4D (130 hv) Automatic |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2024 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Minibussi |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen, Hidas (WLTP) | 6.4-6.7 l/100 km
36.8 - 35.1 US mpg 44.1 - 42.2 UK mpg 15.6 - 14.9 km/l |
| Polttoaineen, Keskinopea (WLTP) | 5.3-5.5 l/100 km
44.4 - 42.8 US mpg 53.3 - 51.4 UK mpg 18.9 - 18.2 km/l |
| Polttoaineen, Nopea (WLTP) | 4.8-5.0 l/100 km
49 - 47 US mpg 58.9 - 56.5 UK mpg 20.8 - 20 km/l |
| Polttoaineen, Erittäin nopea (WLTP) | 6.0-6.3 l/100 km
39.2 - 37.3 US mpg 47.1 - 44.8 UK mpg 16.7 - 15.9 km/l |
| Polttoaineen, yhdistetty (WLTP) | 5.5-5.8 l/100 km
42.8 - 40.6 US mpg 51.4 - 48.7 UK mpg 18.2 - 17.2 km/l |
| CO2-päästöt (WLTP) | 145-151 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Diesel-polttoaine |
| Huippunopeus | 186 km/h 115.58 mph |
| Päästönormi | Euro 6E |
| Moottori | |
| Teho | 130 hv @ 3750 kierrosta/min |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 86.7 hv/l |
| Vääntömomentti | 300 Nm @ 1750 kierrosta/min 221.27 lb.-ft. @ 1750 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | YH01 |
| Moottorin tilavuus | 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Diesel - Common rail |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | OHC |
| Moottorin öljytilavuus | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä Hiukkassuodatin |
| Tilavuus ja painot | |
| Enimmäispaino | 2100 kg 4629.71 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 597 l 21.08 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 2126 l 75.08 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| AdBlue-säiliö | 17 l 4.49 US gal | 3.74 UK gal |
| Sallittu kattokuorma | 150 kg 330.69 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 1300 kg 2866.01 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 74 kg 163.14 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 4403 mm 173.35 in. |
| Leveys | 1848 mm 72.76 in. |
| Korkeus | 1837 mm 72.32 in. |
| Pyörän perusta | 2785 mm 109.65 in. |
| Etupyörän jälki | 1553 mm 61.14 in. |
| Takapyörän jälki | 1567 mm 61.69 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 8 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen tyyppiä McPherson |
| Takajousitus | Vääntö |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 205/60 R16 96H; 205/55 R17 95V |
| Vanteen koko | 16; 17 |