
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1? | Μίνιβαν, 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 50 kWh (136 Hp) Electric? | 343 km 213.13 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 50 kWh (136 Hp) Electric? | 18.1-18.7 κιλοβατώρα/100 χλμ 29.13 - 30.09 kWh/100 mi 116 - 112 MPGe 5.5 - 5.3 km/kWh 3.4 - 3.3 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2024 Proace City Verso (facelift 2024) L1 50 kWh (136 Hp) Electric? | 135 km/h | 83.89 mph |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Toyota Proace City Μίνιβαν 2024 50 kWh (136 Hp) Electric? | 136 Hp, 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 Μίνιβαν 2024 50 kWh (136 Hp) Electric? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2024 Toyota Proace City Μίνιβαν? | 4403 mm 173.35 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2024 Toyota Proace City Μίνιβαν? | 1848 mm 72.76 in. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2024 Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 50 kWh (136 Hp) Electric? | 2360 κιλά 5202.91 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2024 Toyota Proace City Μίνιβαν? | 597 - 2126 l 21.08 - 75.08 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2024 Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 50 kWh (136 Hp) Electric? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Toyota |
| μοντέλο | Proace City |
| παραγωγή | Proace City Verso (facelift 2024) L1 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 50 kWh (136 Hp) Electric |
| έναρξη της παραγωγής | Απρίλιος, 2024 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | Μίνιβαν |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
| μέγιστη ταχύτητα | 135 km/h 83.89 mph |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 50 kWh |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Ιόντων λιθίου (Li-Ion) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (WLTP) | 343 km 213.13 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (WLTP) | 18.1-18.7 κιλοβατώρα/100 χλμ
29.13 - 30.09 kWh/100 mi 116 - 112 MPGe 5.5 - 5.3 km/kWh 3.4 - 3.3 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 136 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | ZK01 |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 136 Hp |
| Ροπή συστήματος | 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Όγκος και βάρη | |
| Μέγιστο βάρος | 2360 κιλά 5202.91 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 597 l 21.08 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 2126 l 75.08 cu. ft. |
| Μέγιστο φορτίο | 150 κιλά 330.69 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 50 κιλά 110.23 lbs. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 4403 mm 173.35 in. |
| πλάτος | 1848 mm 72.76 in. |
| ύψος | 1837 mm 72.32 in. |
| μεταξόνιο | 2785 mm 109.65 in. |
| εμπρός ίχνος | 1553 mm 61.14 in. |
| Πίσω ίχνος | 1567 mm 61.69 in. |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς. |
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητη τύπου McPherson |
| Πίσω ανάρτηση | συστροφή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 205/60 R16 96H; 205/55 R17 95V |
| μέγεθος των ζάντων | 16; 17 |