
| Korimalli, Honda Civic IV Hatchback? | Viistoperä (Hatchback) , 3 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Teho, Honda Civic Viistoperä (Hatchback) 1987 1.5 i 16V (90 Hp)? | 90 hv |
| Vetotapa, Honda Civic IV Hatchback Viistoperä (Hatchback) 1987 1.5 i 16V (90 Hp)? | Sisäpolttomoottori. |
| Pituus, 1987 Honda Civic Viistoperä (Hatchback) ? | 3991 mm 157.13 in. |
| Leveys, 1987 Honda Civic Viistoperä (Hatchback) ? | 1686 mm 66.38 in. |
| Merkki | Honda |
|---|---|
| Malli | Civic |
| Sukupolvi | Civic IV Hatchback |
| Versio (moottori) | 1.5 i 16V (90 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1987 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 1991 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Viistoperä (Hatchback) |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 3 |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
|---|
| Teho | 90 hv |
|---|---|
| Moottorin malli/koodi | D15B2 |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Moottorin öljytilavuus | 3.3 l 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 5.7 l 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
|---|---|
| Sallittu kattokuorma | 75 kg 165.35 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 700 kg 1543.24 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 410 kg 903.9 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 50 kg 110.23 lbs. |
| Pituus | 3991 mm 157.13 in. |
|---|---|
| Leveys | 1686 mm 66.38 in. |
| Korkeus | 1330 mm 52.36 in. |
| Pyörän perusta | 2500 mm 98.43 in. |
| Etupyörän jälki | 1450 mm 57.09 in. |
| Takapyörän jälki | 1450 mm 57.09 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.33 |
| Renkaan koko | 175/70 R13 |
|---|---|
| Vanteen koko | 5J x 13 |