| Korimalli, Fulwin X3L? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Fulwin X3L 1.5 TGDI 20.64 kWh (252 Hp) Range Extender? | 5.7 l/100 km 41.3 US mpg 49.6 UK mpg 17.5 km/l |
| Päästöt, Fulwin X3 1.5 TGDI 20.64 kWh (252 Hp) Range Extender? | China VI b |
| Sähkömoottorin toimintasäde, 1.5 TGDI 20.64 kWh (252 Hp) Range Extender? | 90-135 km 55.92 - 83.89 mi |
| Virrankulutus, Fulwin X3L 1.5 TGDI 20.64 kWh (252 Hp) Range Extender? | 18.7 kWh/100 km 30.09 kWh/100 mi 112 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2025 X3L 1.5 TGDI 20.64 kWh (252 Hp) Range Extender? | 170 km/h | 105.63 mph |
| Teho, Fulwin X3 SUV 2025 1.5 TGDI 20.64 kWh (252 Hp) Range Extender? | 252 hv, 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Fulwin X3 SUV 2025 1.5 TGDI 20.64 kWh (252 Hp) Range Extender? | 1.5 l 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2025 Fulwin 1.5 TGDI 20.64 kWh (252 Hp) Range Extender? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Fulwin X3L SUV 2025 1.5 TGDI 20.64 kWh (252 Hp) Range Extender? | Takaveto . PHEV (Ladattava hybridisähköauto). Polttomoottori liikuttaa vain generaattoria ilman mekaanista yhteyttä liikkumiseen. Sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2025 Fulwin X3 SUV? | 4503 mm 177.28 in. |
| Leveys, 2025 Fulwin X3 SUV? | 1950 mm 76.77 in. |
| Nettopaino, 2025 Fulwin X3L 1.5 TGDI 20.64 kWh (252 Hp) Range Extender? | 1842 kg 4060.91 lbs. |
| Kokonaispaino, 2025 Fulwin X3L 1.5 TGDI 20.64 kWh (252 Hp) Range Extender? | 2280 kg 5026.54 lbs. |
| Tavaratila, 2025 Fulwin X3 SUV? | 450 - 1238 l 15.89 - 43.72 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2025 Fulwin X3L 1.5 TGDI 20.64 kWh (252 Hp) Range Extender? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Fulwin |
| Malli | X3 |
| Sukupolvi | X3L |
| Versio (moottori) | 1.5 TGDI 20.64 kWh (252 hv) Range Extender |
| Tuotannon aloitusvuosi | Syyskuu, 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | PHEV (Ladattava hybridisähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty | 5.7 l/100 km
41.3 US mpg 49.6 UK mpg 17.5 km/l |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini / sähkö |
| Huippunopeus | 170 km/h 105.63 mph |
| Päästönormi | China VI b |
| Paino/teho suhde | 7.3 kg/hv, 136.8 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.1 kg/Nm, 162.9 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 20.64 kWh |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä | 90-135 km 55.92 - 83.89 mi |
| Sähkönkulutus | 18.7 kWh/100 km
30.09 kWh/100 mi 112 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 252 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | 112AD3 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 252 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Polttomoottori | |
| Teho | 156 hv @ 5200 kierrosta/min |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 104.1 hv/l |
| Vääntömomentti | 220 Nm @ 2500 kierrosta/min 162.26 lb.-ft. @ 2500 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | SQRH4J15 |
| Moottorin tilavuus | 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 72 mm 2.83 in. |
| Männän liike | 92 mm 3.62 in. |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 1842 kg 4060.91 lbs. |
| Enimmäispaino | 2280 kg 5026.54 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 438 kg 965.62 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 450 l 15.89 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1238 l 43.72 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Mitat | |
| Pituus | 4503 mm 177.28 in. |
| Leveys | 1950 mm 76.77 in. |
| Korkeus | 1815 mm 71.46 in. |
| Pyörän perusta | 2783 mm 109.57 in. |
| Etupyörän jälki | 1669 mm 65.71 in. |
| Takapyörän jälki | 1675 mm 65.94 in. |
| etuylitys | 870 mm 34.25 in. |
| takaylitys | 850 mm 33.46 in. |
| Maavara | 225 mm 8.86 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.2 m 36.75 ft. |
| lähestymiskulma | 22° |
| Jättökulma | 30° |
| nousukulma | 45° |
| kahluusyvyys | 625 mm 24.61 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa vain generaattoria ilman mekaanista yhteyttä liikkumiseen. Sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 225/60 R18; 255/55 R19 |
| Vanteen koko | 18; 8J x 19 |