| Korimalli, Fulwin X3L? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Fulwin X3L 1.5 TGDI 33.68 kWh (428 Hp) Range Extender 4WD? | 6.4 l/100 km 36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 km/l |
| Päästöt, Fulwin X3 1.5 TGDI 33.68 kWh (428 Hp) Range Extender 4WD? | China VI b |
| Sähkömoottorin toimintasäde, 1.5 TGDI 33.68 kWh (428 Hp) Range Extender 4WD? | 145-205 km 90.1 - 127.38 mi |
| Virrankulutus, Fulwin X3L 1.5 TGDI 33.68 kWh (428 Hp) Range Extender 4WD? | 20.6 kWh/100 km 33.15 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2025 X3L 1.5 TGDI 33.68 kWh (428 Hp) Range Extender 4WD? | 170 km/h | 105.63 mph |
| Teho, Fulwin X3 SUV 2025 1.5 TGDI 33.68 kWh (428 Hp) Range Extender 4WD? | 428 hv, 505 Nm 372.47 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Fulwin X3 SUV 2025 1.5 TGDI 33.68 kWh (428 Hp) Range Extender 4WD? | 1.5 l 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2025 Fulwin 1.5 TGDI 33.68 kWh (428 Hp) Range Extender 4WD? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Fulwin X3L SUV 2025 1.5 TGDI 33.68 kWh (428 Hp) Range Extender 4WD? | Neliveto. PHEV (Ladattava hybridisähköauto). Polttomoottori liikuttaa vain generaattoria ilman mekaanista yhteyttä liikkumiseen. Kaksi sähkömoottoria liikuttavat etu- ja takapyöriä. |
| Pituus, 2025 Fulwin X3 SUV? | 4503 mm 177.28 in. |
| Leveys, 2025 Fulwin X3 SUV? | 1950 mm 76.77 in. |
| Nettopaino, 2025 Fulwin X3L 1.5 TGDI 33.68 kWh (428 Hp) Range Extender 4WD? | 2000 kg 4409.25 lbs. |
| Kokonaispaino, 2025 Fulwin X3L 1.5 TGDI 33.68 kWh (428 Hp) Range Extender 4WD? | 2485 kg 5478.49 lbs. |
| Tavaratila, 2025 Fulwin X3 SUV? | 450 - 1238 l 15.89 - 43.72 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2025 Fulwin X3L 1.5 TGDI 33.68 kWh (428 Hp) Range Extender 4WD? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Fulwin |
| Malli | X3 |
| Sukupolvi | X3L |
| Versio (moottori) | 1.5 TGDI 33.68 kWh (428 hv) Range Extender 4WD |
| Tuotannon aloitusvuosi | Syyskuu, 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | PHEV (Ladattava hybridisähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty | 6.4 l/100 km
36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 km/l |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini / sähkö |
| Huippunopeus | 170 km/h 105.63 mph |
| Päästönormi | China VI b |
| Paino/teho suhde | 4.7 kg/hv, 214 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 4 kg/Nm, 252.5 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 33.68 kWh |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä | 145-205 km 90.1 - 127.38 mi |
| Sähkönkulutus | 20.6 kWh/100 km
33.15 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 252 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | 112AD3 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Sähkömoottori 2 | |
| Sähkömoottorin teho | 177 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Asynkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 428 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 505 Nm 372.47 lb.-ft. |
| Polttomoottori | |
| Teho | 156 hv @ 5200 kierrosta/min |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 104.1 hv/l |
| Vääntömomentti | 220 Nm @ 2500 kierrosta/min 162.26 lb.-ft. @ 2500 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | SQRH4J15 |
| Moottorin tilavuus | 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 72 mm 2.83 in. |
| Männän liike | 92 mm 3.62 in. |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2000 kg 4409.25 lbs. |
| Enimmäispaino | 2485 kg 5478.49 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 485 kg 1069.24 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 450 l 15.89 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1238 l 43.72 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Mitat | |
| Pituus | 4503 mm 177.28 in. |
| Leveys | 1950 mm 76.77 in. |
| Korkeus | 1815 mm 71.46 in. |
| Pyörän perusta | 2783 mm 109.57 in. |
| Etupyörän jälki | 1669 mm 65.71 in. |
| Takapyörän jälki | 1675 mm 65.94 in. |
| etuylitys | 870 mm 34.25 in. |
| takaylitys | 850 mm 33.46 in. |
| Maavara | 225 mm 8.86 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.2 m 36.75 ft. |
| lähestymiskulma | 22° |
| Jättökulma | 30° |
| nousukulma | 45° |
| kahluusyvyys | 625 mm 24.61 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa vain generaattoria ilman mekaanista yhteyttä liikkumiseen. Kaksi sähkömoottoria liikuttavat etu- ja takapyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 255/55 R19; 265/45 R21 |
| Vanteen koko | 8J x 19; 9J x 21 |