
| От какъв тип е каросерията, Volvo V60 I Cross Country? | Комби, Кросоувър, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Volvo V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 7.4 л/100 км 31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Volvo V60 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 168 г/км CO2 Euro 6 |
| Колко бърза е колата, 2015 V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 210 км/ч | 130.49 mph 0-100 км/ч: 6.8 сек 0-60 mph: 6.5 сек |
| Колко мощност има, Volvo V60 Комби, Кросоувър 2015 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 245 кс, 350 Нм 258.15 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Volvo V60 Комби, Кросоувър 2015 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 2.0 л 1969 см3 120.16 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2015 Volvo 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Volvo V60 I Cross Country Комби, Кросоувър 2015 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | Пълно задвижване (4x4). Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва перманентно предните колела, а при нужда през електрически или механично управляван съединител се задвижват задните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2015 Volvo V60 Комби, Кросоувър? | 4637 мм 182.56 in. |
| Колко широка е колата, 2015 Volvo V60 Комби, Кросоувър? | 1866 мм 73.46 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2015 Volvo V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 1701 кг 3750.06 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2015 Volvo V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 2260 кг 4982.45 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2015 Volvo V60 Комби, Кросоувър? | 430 - 1241 л 15.19 - 43.83 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2015 Volvo V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 8, автоматична скоростна кутия Geartronic |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Volvo |
| Модел | V60 |
| Генерация | V60 I Cross Country |
| Модификация (Двигател) | 2.0 T5 (245 кс) AWD Geartronic |
| Начало на производство | Юни, 2015 г |
| Край на производство | Май, 2018 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Комби, Кросоувър |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско (NEDC) | 9.8 л/100 км
24 US mpg 28.8 UK mpg 10.2 км/л |
| Разход на гориво - извънградско (NEDC) | 6 л/100 км
39.2 US mpg 47.1 UK mpg 16.7 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран (NEDC) | 7.4 л/100 км
31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 км/л |
| CO2 емисии (NEDC) | 168 г/км |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 6.8 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 6.8 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 6.5 сек |
| Максимална скорост | 210 км/ч 130.49 mph |
| 100 км/ч - 0 | 37 м |
| Екологичен стандарт | Euro 6 |
| Съотношение тегло/мощност | 6.9 кг/кс, 144 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 4.9 кг/Нм, 205.8 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 245 кс @ 5500 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 124.4 кс/л |
| Въртящ момент | 350 Нм @ 1500-4800 об/мин 258.15 lb.-ft. @ 1500-4800 об/мин |
| Максимална скорост на двигателя | 6000 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | B4204T11 |
| Обем на двигателя | 1969 см3 120.16 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 82 мм 3.23 in. |
| Ход на буталото | 93.2 мм 3.67 in. |
| Степен на сгъстяване | 10.8:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 5.9 л 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 8.3 л 8.77 US qt | 7.3 UK qt |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1701 кг 3750.06 lbs. |
| Допустима маса | 2260 кг 4982.45 lbs. |
| Максимална товароносимост | 559 кг 1232.38 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 430 л 15.19 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1241 л 43.83 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 67.5 л 17.83 US gal | 14.85 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 75 кг 165.35 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1800 кг 3968.32 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 90 кг 198.42 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4637 мм 182.56 in. |
| Широчина | 1866 мм 73.46 in. |
| Широчина със свити огледала | 1899 мм 74.76 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2097 мм 82.56 in. |
| Височина | 1545 мм 60.83 in. |
| Колесна база | 2774 мм 109.21 in. |
| Предна следа | 1609-1619 мм 63.35 - 63.74 in. |
| Задна следа | 1567-1577 мм 61.69 - 62.09 in. |
| Преден надвес | 943 мм 37.13 in. |
| Заден надвес | 920 мм 36.22 in. |
| Пътен просвет | 201 мм 7.91 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.34 |
| Минимален диаметър на завой | 11.4 м 37.4 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 19.4° |
| Заден ъгъл на проходимост | 25.7° |
| Ъгъл на рампата | 20.7° |
| Дълбочина на газене | 300 мм 11.81 in. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва перманентно предните колела, а при нужда през електрически или механично управляван съединител се задвижват задните колела. |
| Задвижване | Пълно задвижване (4x4) |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 8 предавки, автоматична скоростна кутия Geartronic |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 316x28 мм |
| Задни спирачки | Дискови, 302x11 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 215/55 R16; 235/55 R17; 235/50 R18; 235/45 R19 |
| Размери на джантите | 7J x 16; 7.5J x 17; 7.5J x 18; 8J x 19 |