
| Hvilken type er karosseriet, Volvo V60 I Cross Country? | Kombi, Crossover , 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Volvo V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 7.4 l/100 km 31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 km/l |
| Hvor øko er bilen, Volvo V60 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 168 g/km CO2 Euro 6 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2015 V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 210 km/t | 130.49 mph 0-100 km/t: 6.8 sek 0-60 mph: 6.5 sek |
| Hva er motorens effekt, Volvo V60 Kombi, Crossover 2015 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 245 hk, 350 Hm 258.15 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Volvo V60 Kombi, Crossover 2015 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 2.0 l 1969 sm 120.16 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2015 Volvo 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Volvo V60 I Cross Country Kombi, Crossover 2015 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | Firehjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene permanent, og bakhjulene drives gjennom en elektrisk eller mekanisk drevet kobling, hvis nødvendig. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2015 Volvo V60 Kombi, Crossover ? | 4637 mm 182.56 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2015 Volvo V60 Kombi, Crossover ? | 1866 mm 73.46 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2015 Volvo V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 1701 kg 3750.06 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2015 Volvo V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 2260 kg 4982.45 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2015 Volvo V60 Kombi, Crossover ? | 430 - 1241 l 15.19 - 43.83 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2015 Volvo V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 8, automatisk girkasse Geartronic |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Volvo |
| modell | V60 |
| Generasjon | V60 I Cross Country |
| Modifikasjon (motor) | 2.0 T5 (245 hk) AWD Geartronic |
| Første år av produksjon | Juni, 2015 år |
| Siste år av produskjon | Kan, 2018 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Kombi, Crossover |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (NEDC) | 9.8 l/100 km
24 US mpg 28.8 UK mpg 10.2 km/l |
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (NEDC) | 6 l/100 km
39.2 US mpg 47.1 UK mpg 16.7 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 7.4 l/100 km
31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC) | 168 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 6.8 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 6.8 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 6.5 sek |
| Maksimal hastighet | 210 km/t 130.49 mph |
| 100 km/t - 0 | 37 m |
| Miljøklassifisering | Euro 6 |
| Motsvarighet vekt/effekt | 6.9 kg/hk, 144 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 4.9 kg/Hm, 205.8 Hm/tonn |
| Motor | |
| Motoreffekt | 245 hk @ 5500 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 124.4 hk/l |
| Dreiemoment | 350 Hm @ 1500-4800 omdr./min. 258.15 lb.-ft. @ 1500-4800 omdr./min. |
| Maksimalt turtall | 6000 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | B4204T11 |
| Motorvolum | 1969 sm 120.16 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 82 mm 3.23 in. |
| Slaglengde | 93.2 mm 3.67 in. |
| Kompresjons grad | 10.8:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 5.9 l 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 8.3 l 8.77 US qt | 7.3 UK qt |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1701 kg 3750.06 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2260 kg 4982.45 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 559 kg 1232.38 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 430 l 15.19 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1241 l 43.83 cu. ft. |
| Drivstofftank | 67.5 l 17.83 US gal | 14.85 UK gal |
| Tillatt taklast | 75 kg 165.35 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1800 kg 3968.32 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 90 kg 198.42 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4637 mm 182.56 in. |
| Bredde | 1866 mm 73.46 in. |
| Bredde med speil brettet | 1899 mm 74.76 in. |
| Bredde inkl. speil | 2097 mm 82.56 in. |
| Høyde | 1545 mm 60.83 in. |
| Akselavstand | 2774 mm 109.21 in. |
| Sporvidde, foran | 1609-1619 mm 63.35 - 63.74 in. |
| Sporvidde, baks | 1567-1577 mm 61.69 - 62.09 in. |
| Overheng foran | 943 mm 37.13 in. |
| Overheng bak | 920 mm 36.22 in. |
| Bakkeklaring | 201 mm 7.91 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.34 |
| Minimal snu diamenter | 11.4 m 37.4 ft. |
| Angrepsvinkel | 19.4° |
| Utgangsvinkel | 25.7° |
| rampe vinkel | 20.7° |
| vading dybde | 300 mm 11.81 in. |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene permanent, og bakhjulene drives gjennom en elektrisk eller mekanisk drevet kobling, hvis nødvendig. |
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 8 trinns, automatisk girkasse Geartronic |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil , 316x28 mm |
| bakbremser | Disc , 302x11 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 215/55 R16; 235/55 R17; 235/50 R18; 235/45 R19 |
| Felgstørrese | 7J x 16; 7.5J x 17; 7.5J x 18; 8J x 19 |