
| Karoser tipi nedir, Volvo V60 I Cross Country? | Kombi, Crossover, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Volvo V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 7.4 Lt/100 km 31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Volvo V60 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 168 g/km CO2 Euro 6 |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2015 V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 210 km/saat | 130.49 mph 0-100 km/saat: 6.8 saniye 0-60 mph: 6.5 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Volvo V60 Kombi, Crossover 2015 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 245 bg, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Volvo V60 Kombi, Crossover 2015 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 2.0 Lt 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2015 Volvo 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Volvo V60 I Cross Country Kombi, Crossover 2015 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). İçten yanmalı motor. İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2015 Volvo V60 Kombi, Crossover? | 4637 mm 182.56 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2015 Volvo V60 Kombi, Crossover? | 1866 mm 73.46 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2015 Volvo V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 1701 Kg 3750.06 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2015 Volvo V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 2260 Kg 4982.45 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2015 Volvo V60 Kombi, Crossover? | 430 - 1241 Lt 15.19 - 43.83 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2015 Volvo V60 I Cross Country 2.0 T5 (245 Hp) AWD Geartronic? | 8, otomatik şanzıman Geartronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | V60 |
| Nesil | V60 I Cross Country |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 T5 (245 bg) AWD Geartronic |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2015 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 9.8 Lt/100 km
24 US mpg 28.8 UK mpg 10.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.1 UK mpg 16.7 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.4 Lt/100 km
31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 168 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 6.5 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| 100 km/saat - 0 | 37 m |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.9 Kg/bg, 144 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.9 Kg/Nm, 205.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 245 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 124.4 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1500-4800 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1500-4800 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B4204T11 |
| Motor hacmi | 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 8.3 Lt 8.77 US qt | 7.3 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1701 Kg 3750.06 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2260 Kg 4982.45 lbs. |
| Azami yük | 559 Kg 1232.38 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 430 Lt 15.19 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1241 Lt 43.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 67.5 Lt 17.83 US gal | 14.85 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4637 mm 182.56 in. |
| Genişlik | 1866 mm 73.46 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1899 mm 74.76 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2097 mm 82.56 in. |
| Yükseklik | 1545 mm 60.83 in. |
| Dingil Mesafesi | 2774 mm 109.21 in. |
| Ön tekerlek izi | 1609-1619 mm 63.35 - 63.74 in. |
| Arka tekerlek izi | 1567-1577 mm 61.69 - 62.09 in. |
| ön çıkıntı | 943 mm 37.13 in. |
| arka çıkıntı | 920 mm 36.22 in. |
| Yerden yükseklik | 201 mm 7.91 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.34 |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Yaklaşım açısı | 19.4° |
| Kalkış açısı | 25.7° |
| rampa açısı | 20.7° |
| sığ derinliği | 300 mm 11.81 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Geartronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 316x28 mm |
| Arka frenler | Disk, 302x11 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R16; 235/55 R17; 235/50 R18; 235/45 R19 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7.5J x 17; 7.5J x 18; 8J x 19 |