
| От какъв тип е каросерията, Volkswagen ID.ERA 9X? | SUV, 5 врати, 6 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 0.34-6.27 л/100 км 691.8 - 37.5 US mpg 830.8 - 45.1 UK mpg 294.1 - 15.9 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | China VI |
| Колко може да измине изцяло на ток, 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 255-347 км 158.45 - 215.62 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 20.9 кВтч/100 км. 33.64 kWh/100 mi 100 MPGe 4.8 км/кВтч 3 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2026 ID.ERA 9X 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 200 км/ч | 124.27 mph 0-100 км/ч: 5.6 сек 0-60 mph: 5.3 сек |
| Колко мощност има, Volkswagen ID.ERA 9X SUV 2026 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 503 кс, 660 Нм 486.79 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Volkswagen ID.ERA 9X SUV 2026 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 1.5 л 1498 см3 91.41 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2026 Volkswagen 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Volkswagen ID.ERA 9X SUV 2026 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | Пълно задвижване (4x4). PHEV (Plug-in хибриден електрически автомобил). Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва само генератор, без механична връзка със задвижването. Два електрически мотора задвижват предните и задните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X SUV? | 5207 мм 205 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X SUV? | 1997 мм 78.62 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 2680 кг 5908.39 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 3165 кг 6977.63 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X SUV? | 210 - 1014 л 7.42 - 35.81 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Volkswagen |
| Модел | ID.ERA 9X |
| Генерация | ID.ERA 9X |
| Модификация (Двигател) | 1.5 TSI 51.1 kWh (503 кс) Plug-in Hybrid AWD |
| Начало на производство | Март, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | PHEV (Plug-in хибриден електрически автомобил) |
| Тип каросерия | SUV |
| Брой места | 6 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - комбиниран (WLTC) | 0.34-6.27 л/100 км
691.8 - 37.5 US mpg 830.8 - 45.1 UK mpg 294.1 - 15.9 км/л |
| Тип гориво | бензин / електричество |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 5.6 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 5.6 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 5.3 сек |
| Максимална скорост | 200 км/ч 124.27 mph |
| Екологичен стандарт | China VI |
| Съотношение тегло/мощност | 5.3 кг/кс, 187.7 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 4.1 кг/Нм, 246.3 Нм/тон |
| Електрически и хибридни автомобили | |
| Брутен капацитет на батерията | 51.1 кВтч |
| Напрежение на батерията | 800 В |
| Технология на батерията | Литиево-желязо фосфатна (LiFePO4) |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег | 255-347 км 158.45 - 215.62 mi |
| Среден разход на електрическа енергия | 20.9 кВтч/100 км.
33.64 kWh/100 mi 100 MPGe 4.8 км/кВтч 3 mi/кВтч |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 204 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 240 Нм 177.01 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Предна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Електродвигател 2 | |
| Мощност на ел. двигател | 299 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 420 Нм 309.78 lb.-ft. |
| Модел/код на електродвигателя | TZ210XS1131 |
| Местоположение на електродвигателя | Задна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 503 кс |
| Въртящ момент на системата | 660 Нм 486.79 lb.-ft. |
| Двигател с вътрешно горене | |
| Мощност | 143 кс @ 4500 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 95.5 кс/л |
| Въртящ момент | 240 Нм @ 1750-4000 об/мин 177.01 lb.-ft. @ 1750-4000 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | EA211 / ERV |
| Обем на двигателя | 1498 см3 91.41 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 74.5 мм 2.93 in. |
| Ход на буталото | 85.9 мм 3.38 in. |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 2680 кг 5908.39 lbs. |
| Допустима маса | 3165 кг 6977.63 lbs. |
| Максимална товароносимост | 485 кг 1069.24 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 210 л 7.42 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1014 л 35.81 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 59 л 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Размери | |
| Дължина | 5207 мм 205 in. |
| Широчина | 1997 мм 78.62 in. |
| Височина | 1810 мм 71.26 in. |
| Колесна база | 3070 мм 120.87 in. |
| Предна следа | 1718 мм 67.64 in. |
| Задна следа | 1728 мм 68.03 in. |
| Пътен просвет | 170 мм 6.69 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.253 |
| Минимален диаметър на завой | 9.7 м 31.82 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 18° |
| Заден ъгъл на проходимост | 20° |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва само генератор, без механична връзка със задвижването. Два електрически мотора задвижват предните и задните колела. |
| Задвижване | Пълно задвижване (4x4) |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | Спирална пружина, двоен напречен носач, напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) 4 завиващи колела (задни завиващи колела) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 255/50 R20 |
| Размери на джантите | 20 |