
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Volkswagen ID.ERA 9X? | SUV , 5 Πόρτες, 6 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 0.34-6.27 l/100 km 691.8 - 37.5 US mpg 830.8 - 45.1 UK mpg 294.1 - 15.9 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | China VI |
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 255-347 km 158.45 - 215.62 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 20.9 κιλοβατώρα/100 χλμ 33.64 kWh/100 mi 100 MPGe 4.8 km/kWh 3 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 ID.ERA 9X 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 5.6 δευτ 0-60 mph: 5.3 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Volkswagen ID.ERA 9X SUV 2026 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 503 Hp, 660 Nm 486.79 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Volkswagen ID.ERA 9X SUV 2026 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 1.5 l 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2026 Volkswagen 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Volkswagen ID.ERA 9X SUV 2026 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα). O κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί μόνο γεννήτρια, χωρίς μηχανική σύνδεση με τη μονάδα κίνησης. Δύο ηλεκτροκινητήρες κινούν τους εμπρός και πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X SUV ? | 5207 mm 205 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X SUV ? | 1997 mm 78.62 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 2680 κιλά 5908.39 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 3165 κιλά 6977.63 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X SUV ? | 210 - 1014 l 7.42 - 35.81 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 Volkswagen ID.ERA 9X 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Volkswagen |
| μοντέλο | ID.ERA 9X |
| παραγωγή | ID.ERA 9X |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.5 TSI 51.1 kWh (503 Hp) Plug-in Hybrid AWD |
| έναρξη της παραγωγής | Μάρτιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 6 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (WLTC) | 0.34-6.27 l/100 km
691.8 - 37.5 US mpg 830.8 - 45.1 UK mpg 294.1 - 15.9 km/l |
| Τύπος καυσίμου | βενζίνη / ηλεκτρική ενέργεια |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 5.6 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 5.6 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 5.3 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h 124.27 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | China VI |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 5.3 κιλά/Hp, 187.7 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 4.1 κιλά/Nm, 246.3 Nm/τόνος |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 51.1 kWh |
| Τάση μπαταρίας | 800 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Φωσφορικό λίθιο σίδηρο (LiFePO4) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία | 255-347 km 158.45 - 215.62 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας | 20.9 κιλοβατώρα/100 χλμ
33.64 kWh/100 mi 100 MPGe 4.8 km/kWh 3 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 204 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 240 Nm 177.01 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 299 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 420 Nm 309.78 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | TZ210XS1131 |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 503 Hp |
| Ροπή συστήματος | 660 Nm 486.79 lb.-ft. |
| Μηχανή εσωτερικής καύσης | |
| δύναμη | 143 Hp @ 4500 σ.α.λ. |
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 95.5 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 240 Nm @ 1750-4000 σ.α.λ. 177.01 lb.-ft. @ 1750-4000 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | EA211 / ERV |
| Κυβισμός κινητήρα | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 74.5 mm 2.93 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 85.9 mm 3.38 in. |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα |
| Όγκος και βάρη | |
| βάρος | 2680 κιλά 5908.39 lbs. |
| Μέγιστο βάρος | 3165 κιλά 6977.63 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 485 κιλά 1069.24 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 210 l 7.42 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1014 l 35.81 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 59 l 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 5207 mm 205 in. |
| πλάτος | 1997 mm 78.62 in. |
| ύψος | 1810 mm 71.26 in. |
| μεταξόνιο | 3070 mm 120.87 in. |
| εμπρός ίχνος | 1718 mm 67.64 in. |
| Πίσω ίχνος | 1728 mm 68.03 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 170 mm 6.69 in. |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) | 0.253 |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 9.7 m 31.82 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 18° |
| Γωνία φυγής | 20° |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | O κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί μόνο γεννήτρια, χωρίς μηχανική σύνδεση με τη μονάδα κίνησης. Δύο ηλεκτροκινητήρες κινούν τους εμπρός και πίσω τροχούς. |
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Σπειροειδές ελατήριο, διπλά ψαλίδια , Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) 4 στρεφόμενοι τροχοί (πίσω στρεφόμενοι τροχοί) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 255/50 R20 |
| μέγεθος των ζάντων | 20 |