
| От какъв тип е каросерията, Renault Symbol II? | Седан, 4 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Renault Symbol II 1.5 dCi (65 Hp)? | 4.5 л/100 км 52.3 US mpg 62.8 UK mpg 22.2 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Renault Symbol 1.5 dCi (65 Hp)? | 118 г/км CO2 Euro 4 |
| Колко бърза е колата, 2008 Symbol II 1.5 dCi (65 Hp)? | 160 км/ч | 99.42 mph 0-100 км/ч: 16.5 сек 0-60 mph: 15.7 сек |
| Колко мощност има, Renault Symbol Седан 2008 1.5 dCi (65 Hp)? | 65 кс, 160 Нм 118.01 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Renault Symbol Седан 2008 1.5 dCi (65 Hp)? | 1.5 л 1461 см3 89.16 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2008 Renault 1.5 dCi (65 Hp)? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Renault Symbol II Седан 2008 1.5 dCi (65 Hp)? | Предно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2008 Renault Symbol Седан? | 4261 мм 167.76 in. |
| Колко широка е колата, 2008 Renault Symbol Седан? | 1940 мм 76.38 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2008 Renault Symbol II 1.5 dCi (65 Hp)? | 980 кг 2160.53 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2008 Renault Symbol II 1.5 dCi (65 Hp)? | 1505 кг 3317.96 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2008 Renault Symbol Седан? | 506 л 17.87 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2008 Renault Symbol II 1.5 dCi (65 Hp)? | 5, ръчна скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Renault |
| Модел | Symbol |
| Генерация | Symbol II |
| Модификация (Двигател) | 1.5 dCi (65 кс) |
| Начало на производство | 2008 г |
| Край на производство | 2012 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Седан |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 4 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско (NEDC) | 5.7 л/100 км
41.3 US mpg 49.6 UK mpg 17.5 км/л |
| Разход на гориво - извънградско (NEDC) | 3.6 л/100 км
65.3 US mpg 78.5 UK mpg 27.8 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран (NEDC) | 4.5 л/100 км
52.3 US mpg 62.8 UK mpg 22.2 км/л |
| CO2 емисии (NEDC) | 118 г/км |
| Тип гориво | Дизелово гориво |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 16.5 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 16.5 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 15.7 сек |
| Максимална скорост | 160 км/ч 99.42 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 4 |
| Съотношение тегло/мощност | 15.1 кг/кс, 66.3 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 6.1 кг/Нм, 163.3 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 65 кс @ 3750 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 44.5 кс/л |
| Въртящ момент | 160 Нм @ 1900 об/мин 118.01 lb.-ft. @ 1900 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | K9K 740 |
| Обем на двигателя | 1461 см3 89.16 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 76 мм 2.99 in. |
| Ход на буталото | 80.5 мм 3.17 in. |
| Степен на сгъстяване | 18.1:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 2 |
| Система за впръскване на гориво | Дизел Комънрейл |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | SOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 4.5 л 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 980 кг 2160.53 lbs. |
| Допустима маса | 1505 кг 3317.96 lbs. |
| Максимална товароносимост | 525 кг 1157.43 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 506 л 17.87 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 50 л 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 900 кг 1984.16 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 525 кг 1157.43 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4261 мм 167.76 in. |
| Широчина с отворени огледала | 1940 мм 76.38 in. |
| Височина | 1439 мм 56.65 in. |
| Колесна база | 2473 мм 97.36 in. |
| Предна следа | 1406 мм 55.35 in. |
| Задна следа | 1385 мм 54.53 in. |
| Преден надвес | 788 мм 31.02 in. |
| Заден надвес | 1001 мм 39.41 in. |
| Пътен просвет | 140 мм 5.51 in. |
| Минимален диаметър на завой | 10.7 м 35.1 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 5 предавки, ръчна скоростна кутия |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | гъвкава греда |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 238 мм |
| Задни спирачки | Барабанни, 203.2 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Хидроусилвател |
| Размери на гумите | 175/65 R14 |
| Размери на джантите | 5.5J x 14 |