
| Karoser tipi nedir, Renault Symbol II? | Sedan, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Renault Symbol II 1.5 dCi (65 Hp)? | 4.5 Lt/100 km 52.3 US mpg 62.8 UK mpg 22.2 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Renault Symbol 1.5 dCi (65 Hp)? | 118 g/km CO2 Euro 4 |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2008 Symbol II 1.5 dCi (65 Hp)? | 160 km/saat | 99.42 mph 0-100 km/saat: 16.5 saniye 0-60 mph: 15.7 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Renault Symbol Sedan 2008 1.5 dCi (65 Hp)? | 65 bg, 160 Nm 118.01 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Renault Symbol Sedan 2008 1.5 dCi (65 Hp)? | 1.5 Lt 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2008 Renault 1.5 dCi (65 Hp)? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Renault Symbol II Sedan 2008 1.5 dCi (65 Hp)? | Önden çekiş. İçten yanmalı motor. İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2008 Renault Symbol Sedan? | 4261 mm 167.76 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2008 Renault Symbol Sedan? | 1940 mm 76.38 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2008 Renault Symbol II 1.5 dCi (65 Hp)? | 980 Kg 2160.53 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2008 Renault Symbol II 1.5 dCi (65 Hp)? | 1505 Kg 3317.96 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2008 Renault Symbol Sedan? | 506 Lt 17.87 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2008 Renault Symbol II 1.5 dCi (65 Hp)? | 5, manuel şanzıman |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Symbol |
| Nesil | Symbol II |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 dCi (65 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2008 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 5.7 Lt/100 km
41.3 US mpg 49.6 UK mpg 17.5 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 3.6 Lt/100 km
65.3 US mpg 78.5 UK mpg 27.8 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 4.5 Lt/100 km
52.3 US mpg 62.8 UK mpg 22.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 118 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 16.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 16.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 15.7 saniye |
| Maksimum sürat | 160 km/saat 99.42 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 15.1 Kg/bg, 66.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.1 Kg/Nm, 163.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 65 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 44.5 bg/Lt |
| Tork | 160 Nm @ 1900 dev/dak 118.01 lb.-ft. @ 1900 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K9K 740 |
| Motor hacmi | 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18.1:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 980 Kg 2160.53 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1505 Kg 3317.96 lbs. |
| Azami yük | 525 Kg 1157.43 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 506 Lt 17.87 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 900 Kg 1984.16 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 525 Kg 1157.43 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4261 mm 167.76 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1940 mm 76.38 in. |
| Yükseklik | 1439 mm 56.65 in. |
| Dingil Mesafesi | 2473 mm 97.36 in. |
| Ön tekerlek izi | 1406 mm 55.35 in. |
| Arka tekerlek izi | 1385 mm 54.53 in. |
| ön çıkıntı | 788 mm 31.02 in. |
| arka çıkıntı | 1001 mm 39.41 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Elastik direk |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 238 mm |
| Arka frenler | Kampana, 203.2 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 |
| Jant Boyutu | 5.5J x 14 |