
| От какъв тип е каросерията, Honda Civic IV? | Седан |
|---|---|
| Колко бърза е колата, 1987 Civic IV 1.6i 16V (110 Hp)? | 185 км/ч | 114.95 mph |
| Колко мощност има, Honda Civic Седан 1987 1.6i 16V (110 Hp)? | 110 кс, 134 Нм 98.83 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Honda Civic Седан 1987 1.6i 16V (110 Hp)? | 1.6 л 1590 см3 97.03 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 1987 Honda 1.6i 16V (110 Hp)? | 4 |
| Какво е задвижването, Honda Civic IV Седан 1987 1.6i 16V (110 Hp)? | Двигател с вътрешно горене. |
| Каква е дължината на превозното средство, 1987 Honda Civic Седан? | 4295 мм 169.09 in. |
| Колко широка е колата, 1987 Honda Civic Седан? | 1695 мм 66.73 in. |
| Колко тежи автомобилът, 1987 Honda Civic IV 1.6i 16V (110 Hp)? | 942 кг 2076.75 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 1987 Honda Civic IV 1.6i 16V (110 Hp)? | 1410 кг 3108.52 lbs. |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Honda |
| Модел | Civic |
| Генерация | Civic IV |
| Модификация (Двигател) | 1.6i 16V (110 кс) |
| Начало на производство | 1987 г |
| Край на производство | 1991 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Седан |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско | 8.7 л/100 км
27 US mpg 32.5 UK mpg 11.5 км/л |
| Разход на гориво - извънградско | 5.7-7.8 л/100 км
41.3 - 30.2 US mpg 49.6 - 36.2 UK mpg 17.5 - 12.8 км/л |
| Тип гориво | Бензин |
| Максимална скорост | 185 км/ч 114.95 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 8.6 кг/кс, 116.8 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 7 кг/Нм, 142.3 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 110 кс @ 6300 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 69.2 кс/л |
| Въртящ момент | 134 Нм @ 5200 об/мин 98.83 lb.-ft. @ 5200 об/мин |
| Модел/код на двигателя | D16Z2 |
| Обем на двигателя | 1590 см3 97.03 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Диаметър на цилиндрите | 75 мм 2.95 in. |
| Ход на буталото | 90 мм 3.54 in. |
| Степен на сгъстяване | 9.1:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Атмосферен двигател |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 3.5 л 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 5.7 л 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 942 кг 2076.75 lbs. |
| Допустима маса | 1410 кг 3108.52 lbs. |
| Максимална товароносимост | 468 кг 1031.76 lbs. |
| Обем на резервоара | 45 л 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 75 кг 165.35 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 700 кг 1543.24 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 420 кг 925.94 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 50 кг 110.23 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4295 мм 169.09 in. |
| Широчина | 1695 мм 66.73 in. |
| Височина | 1360 мм 53.54 in. |
| Колесна база | 2500 мм 98.43 in. |
| Предна следа | 1450 мм 57.09 in. |
| Задна следа | 1455 мм 57.28 in. |
| Пътен просвет | 150 мм 5.91 in. |
| Минимален диаметър на завой | 10.4 м 34.12 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Размери на гумите | 175/70 R13 |
| Размери на джантите | 5J x 13 |