


| Karoser tipi nedir, Skoda Superb II? | Liftback, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Skoda Superb II 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 10-10.2 Lt/100 km 23.5 - 23.1 US mpg 28.2 - 27.7 UK mpg 10 - 9.8 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Skoda Superb 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 235-237 g/km CO2 Euro 5 |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2008 Superb II 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 6.5 saniye 0-60 mph: 6.2 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Skoda Superb Liftback 2008 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 260 bg, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Skoda Superb Liftback 2008 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 3.6 Lt 3597 cm3 219.5 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2008 Skoda 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 6, VR motor |
| Aktarımı nedir, Skoda Superb II Liftback 2008 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). İçten yanmalı motor. İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2008 Skoda Superb Liftback? | 4838 mm 190.47 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2008 Skoda Superb Liftback? | 1817 mm 71.54 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2008 Skoda Superb II 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 1639-1665 Kg 3613.38 - 3670.7 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2008 Skoda Superb II 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 2275-2285 Kg 5015.52 - 5037.56 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2008 Skoda Superb Liftback? | 595 - 1700 Lt 21.01 - 60.03 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2008 Skoda Superb II 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 6, otomatik şanzıman DSG |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Superb |
| Nesil | Superb II |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.6 FSI V6 (260 bg) 4x4 DSG |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2008 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 14.7-14.9 Lt/100 km
16 - 15.8 US mpg 19.2 - 19 UK mpg 6.8 - 6.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.9-7.8 Lt/100 km
34.1 - 30.2 US mpg 40.9 - 36.2 UK mpg 14.5 - 12.8 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 10-10.2 Lt/100 km
23.5 - 23.1 US mpg 28.2 - 27.7 UK mpg 10 - 9.8 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 235-237 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 6.2 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.3 Kg/bg, 158.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 213.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 260 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 72.3 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 2500-5000 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 2500-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA390 / CDVA |
| Motor hacmi | 3597 cm3 219.5 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | VR motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 96.4 mm 3.8 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1639-1665 Kg 3613.38 - 3670.7 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2275-2285 Kg 5015.52 - 5037.56 lbs. |
| Azami yük | 620-636 Kg 1366.87 - 1402.14 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 595 Lt 21.01 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1700 Lt 60.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4838 mm 190.47 in. |
| Genişlik | 1817 mm 71.54 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2009 mm 79.09 in. |
| Yükseklik | 1462 mm 57.56 in. |
| Dingil Mesafesi | 2761 mm 108.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1545 mm 60.83 in. |
| Arka tekerlek izi | 1518 mm 59.76 in. |
| ön çıkıntı | 964 mm 37.95 in. |
| arka çıkıntı | 1113 mm 43.82 in. |
| Yerden yükseklik | 139 mm 5.47 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.5° |
| Kalkış açısı | 12° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7.5J x 17; 7.5J x 18 |