


| Jakiego rodzaju jest nadwozie, Skoda Superb II? | Liftback, 5 drzwi, 5 miejsc |
|---|---|
| Jakie jest zużycie paliwa, Skoda Superb II 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 10-10.2 l/100 km 23.5 - 23.1 US mpg 28.2 - 27.7 UK mpg 10 - 9.8 km/l |
| W jakim stopniu pojazd jest EKO, Skoda Superb 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 235-237 g/km CO2 Euro 5 |
| Jak szybki jest pojazd, 2008 Superb II 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 250 km/h | 155.34 mph 0-100 km/h: 6.5 s 0-60 mph: 6.2 s |
| Jaką ma moc silnik, Skoda Superb Liftback 2008 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 260 KM, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Jaka jest objętość silnika, Skoda Superb Liftback 2008 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 3.6 l 3597 cm3 219.5 cu. in. |
| Ile cylindrów ma silnik, 2008 Skoda 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 6, VR-kształtny |
| Jaki jest układ napędowy, Skoda Superb II Liftback 2008 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | Napęd na wszystkie koła (4x4). Silnik spalinowy. SSW wprowadza w ruch na stałe przednie koła, a w razie potrzeby - poprzez elektrycznie lub mechanicznie sterowane sprzęgło wprowadza w ruch tylne koła. |
| Jaka jest długość pojazdu, 2008 Skoda Superb Liftback? | 4838 mm 190.47 in. |
| Jaka jest szerokość pojazdu, 2008 Skoda Superb Liftback? | 1817 mm 71.54 in. |
| Jaki jest ciężar własny pojazdu, 2008 Skoda Superb II 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 1639-1665 kg 3613.38 - 3670.7 lbs. |
| Jaka jest całkowita masa pojazdu, 2008 Skoda Superb II 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 2275-2285 kg 5015.52 - 5037.56 lbs. |
| Ile miejsca w bagażniku, 2008 Skoda Superb Liftback? | 595 - 1700 l 21.01 - 60.03 cu. ft. |
| Ile biegów ma skrzynia biegów, Jaki jest rodzaj skrzyni biegów, 2008 Skoda Superb II 3.6 FSI V6 (260 Hp) 4x4 DSG? | 6, automatyczna skrzynia biegów DSG |
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Superb |
| Generacja | Superb II |
| Modyfikacja (Silnik) | 3.6 FSI V6 (260 KM) 4x4 DSG |
| Początek produkcji | Lipiec, 2008 r |
| Koniec produkcji | Może, 2013 r |
| Architektura agregatu | Silnik spalinowy |
| Typ nadwozia | Liftback |
| Liczba miejsc | 5 |
| Liczba drzwi | 5 |
| Wydajność | |
| Zużycie paliwa - Cykl miejski (NEDC) | 14.7-14.9 l/100 km
16 - 15.8 US mpg 19.2 - 19 UK mpg 6.8 - 6.7 km/l |
| Zużycie paliwa - Cykl pozamiejski (NEDC) | 6.9-7.8 l/100 km
34.1 - 30.2 US mpg 40.9 - 36.2 UK mpg 14.5 - 12.8 km/l |
| Zużycie paliwa - Cykl mieszany (NEDC) | 10-10.2 l/100 km
23.5 - 23.1 US mpg 28.2 - 27.7 UK mpg 10 - 9.8 km/l |
| Emisje CO2 (NEDC) | 235-237 g/km |
| Typ paliwa | Benzyna |
| Przyspieszenie 0 - 100 km/h | 6.5 s |
| Przyspieszenie 0 - 62 mph | 6.5 s |
| Przyspieszenie 0 - 60 mph (Obliczone przez Auto-Data.net) | 6.2 s |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h, Elektronicznie ograniczona 155.34 mph |
| Standard ekologiczny | Euro 5 |
| Stosunek masy do mocy | 6.3 kg/KM, 158.6 KM/tonę |
| Stosunek masy do Moment obrotowy | 4.7 kg/Nm, 213.5 Nm/tonę |
| Silnik | |
| Moc | 260 KM @ 6000 obr./min. |
| Moc na litr objętości roboczej | 72.3 KM/l |
| Moment obrotowy | 350 Nm @ 2500-5000 obr./min. 258.15 lb.-ft. @ 2500-5000 obr./min. |
| Układ silnika | Z przodu, poprzecznie |
| Model/Kod silnika | EA390 / CDVA |
| Pojemność silnika | 3597 cm3 219.5 cu. in. |
| Liczba cylindrów | 6 |
| Konfiguracja silnika | VR-kształtny |
| Średnica cylindrów | 89 mm 3.5 in. |
| Skok tłoka | 96.4 mm 3.8 in. |
| Stopień sprężania | 10.6:1 |
| Liczba zaworów cylindra | 4 |
| Układ wtrysku paliwa | Wtrysk bezpośredni |
| Aspiracja silnika | Silnik wolnossący |
| Układ rozrządu | DOHC |
| Ilość oleju w silniku | 5.5 l 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Specyfikacja oleju silnikowego | Zaloguj się, aby zobaczyć. |
| płyn chłodzący | 9 l 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Objętość i waga | |
| Masa własna | 1639-1665 kg 3613.38 - 3670.7 lbs. |
| Dopuszczalna masa | 2275-2285 kg 5015.52 - 5037.56 lbs. |
| Maksymalne obciążenie | 620-636 kg 1366.87 - 1402.14 lbs. |
| Minimalna pojemność bagażnika | 595 l 21.01 cu. ft. |
| Maksymalna pojemność bagażnika | 1700 l 60.03 cu. ft. |
| Zbiornik paliwa | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Dopuszczalna masa ładunku na dachu | 100 kg 220.46 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcami przy ruszaniu na wzniesieniu o nachyleniu 12% | 2000 kg 4409.25 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy bez hamulców | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Dopuszczalny nacisk przyczepy na hak holowniczy | 80 kg 176.37 lbs. |
| Wymiary | |
| Długość | 4838 mm 190.47 in. |
| Szerokość | 1817 mm 71.54 in. |
| Szerokość ze rozłożonymi lusterkami | 2009 mm 79.09 in. |
| Wysokość | 1462 mm 57.56 in. |
| Rozstaw osi | 2761 mm 108.7 in. |
| Rozstaw kół przednich | 1545 mm 60.83 in. |
| Rozstaw kół tylnych | 1518 mm 59.76 in. |
| zwis przedni | 964 mm 37.95 in. |
| zwis tylny | 1113 mm 43.82 in. |
| Prześwit | 139 mm 5.47 in. |
| Współczynnik oporu powietrza (Cx) | 0.31 |
| Minimalna średnica skrętu | 11.5 m 37.73 ft. |
| Kąt natarcia | 14.5° |
| Kąt zejścia | 12° |
| Układ napędowy, hamulce i zawieszenie | |
| Architektura układu napędowego | SSW wprowadza w ruch na stałe przednie koła, a w razie potrzeby - poprzez elektrycznie lub mechanicznie sterowane sprzęgło wprowadza w ruch tylne koła. |
| Napęd | Napęd na wszystkie koła (4x4) |
| Ilość biegów i rodzaj skrzyni biegów | 6 biegów, automatyczna skrzynia biegów DSG |
| Zawieszenie przednie | Niezależne, typu McPherson ze sprężyną śrubową i drążkiem stabilizującym |
| Zawieszenie tylne | Niezależne wielowahaczowe zawieszenie sprężynowe ze stabilizatorem |
| Hamulce przednie | Tarczowe wentylowane |
| Hamulce tylne | Tarczowe |
| Systemy wspomagające | ABS (motoryzacja) |
| Układ kierowniczy | Przekładnia zębatkowa |
| Wspomaganie kierownicy | Wspomaganie elektryczne |
| Rozmiar opon | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Rozmiar felg | 7J x 16; 7.5J x 17; 7.5J x 18 |