


| Karoser tipi nedir, Skoda Superb II? | Liftback, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Skoda Superb II 2.0 TDI CR (170 Hp) 4x4? | 6.2-6.4 Lt/100 km 37.9 - 36.8 US mpg 45.6 - 44.1 UK mpg 16.1 - 15.6 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Skoda Superb 2.0 TDI CR (170 Hp) 4x4? | 163-168 g/km CO2 Euro 5 |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2008 Superb II 2.0 TDI CR (170 Hp) 4x4? | 219 km/saat | 136.08 mph 0-100 km/saat: 9 saniye 0-60 mph: 8.6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Skoda Superb Liftback 2008 2.0 TDI CR (170 Hp) 4x4? | 170 bg, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Skoda Superb Liftback 2008 2.0 TDI CR (170 Hp) 4x4? | 2.0 Lt 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2008 Skoda 2.0 TDI CR (170 Hp) 4x4? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Skoda Superb II Liftback 2008 2.0 TDI CR (170 Hp) 4x4? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). İçten yanmalı motor. İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2008 Skoda Superb Liftback? | 4838 mm 190.47 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2008 Skoda Superb Liftback? | 1817 mm 71.54 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2008 Skoda Superb II 2.0 TDI CR (170 Hp) 4x4? | 1557-1572 Kg 3432.6 - 3465.67 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2008 Skoda Superb II 2.0 TDI CR (170 Hp) 4x4? | 2195-2210 Kg 4839.15 - 4872.22 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2008 Skoda Superb Liftback? | 595 - 1700 Lt 21.01 - 60.03 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2008 Skoda Superb II 2.0 TDI CR (170 Hp) 4x4? | 6, manuel şanzıman |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Superb |
| Nesil | Superb II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TDI CR (170 bg) 4x4 |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2008 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 8-8.3 Lt/100 km
29.4 - 28.3 US mpg 35.3 - 34 UK mpg 12.5 - 12 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.2-5.3 Lt/100 km
45.2 - 44.4 US mpg 54.3 - 53.3 UK mpg 19.2 - 18.9 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 6.2-6.4 Lt/100 km
37.9 - 36.8 US mpg 45.6 - 44.1 UK mpg 16.1 - 15.6 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 163-168 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 8.6 saniye |
| Maksimum sürat | 219 km/saat 136.08 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.2 Kg/bg, 109.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 224.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 86.4 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1750-2500 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA189 / CBBB |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 8.4 Lt 8.88 US qt | 7.39 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1557-1572 Kg 3432.6 - 3465.67 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2195-2210 Kg 4839.15 - 4872.22 lbs. |
| Azami yük | 638 Kg 1406.55 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 595 Lt 21.01 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1700 Lt 60.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4838 mm 190.47 in. |
| Genişlik | 1817 mm 71.54 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2009 mm 79.09 in. |
| Yükseklik | 1462 mm 57.56 in. |
| Dingil Mesafesi | 2761 mm 108.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1545 mm 60.83 in. |
| Arka tekerlek izi | 1518 mm 59.76 in. |
| ön çıkıntı | 964 mm 37.95 in. |
| arka çıkıntı | 1113 mm 43.82 in. |
| Yerden yükseklik | 139 mm 5.47 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.5° |
| Kalkış açısı | 12° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |