
| De ce tip este caroseria, NIO EC6 II? | Coupe, SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 75 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 495 km 307.58 mi |
| Cât de rapidă este mașina, 2023 EC6 II 75 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 4.4 sec 0-60 mph: 4.2 sec |
| Care este puterea motorului, NIO EC6 Coupe, SUV 2023 75 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 490 CP, 700 Nm 516.29 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, NIO EC6 II Coupe, SUV 2023 75 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | Tracţiune integrală (4x4). BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2023 NIO EC6 Coupe, SUV? | 4849 mm 190.91 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2023 NIO EC6 Coupe, SUV? | 1995 mm 78.54 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2023 NIO EC6 II 75 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 2292 kg 5053 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2023 NIO EC6 II 75 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 2826 kg 6230.26 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2023 NIO EC6 Coupe, SUV? | 505 - 1402 l 17.83 - 49.51 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2023 NIO EC6 II 75 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | NIO |
| Model | EC6 |
| Generație | EC6 II |
| Modificare (Tip motor) | 75 kWh (490 CP) 4WD Electric |
| Anul inceperii productiei | Septembrie, 2023 an |
| Anul opririi productiei | Mai, 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | Coupe, SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 4.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 4.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 4.2 sec |
| Viteza maximă | 200 km/h 124.27 mph |
| Raport greutate/putere | 4.7 kg/CP, 213.8 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 3.3 kg/Nm, 305.4 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 75 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 495 km 307.58 mi |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 204 CP |
| Cuplu motor electric | 280 Nm 206.52 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Asincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 286 CP |
| Cuplu motor electric | 420 Nm 309.78 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 490 CP |
| Cuplul total al sistemului | 700 Nm 516.29 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2292 kg 5053 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2826 kg 6230.26 lbs. |
| Încarcatura maxima | 534 kg 1177.27 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 505 l 17.83 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1402 l 49.51 cu. ft. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4849 mm 190.91 in. |
| Lăţime | 1995 mm 78.54 in. |
| Înălţime | 1697 mm 66.81 in. |
| Ampatament | 2915 mm 114.76 in. |
| Ecartament faţă | 1711 mm 67.36 in. |
| Ecartament spate | 1711 mm 67.36 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.24 |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 255/50 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 20 |