
| De ce tip este caroseria, Luxeed V9? | MPV, 5 Uşi, 7 scaune |
|---|---|
| Cât de ECO este mașina, Luxeed V9 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | China VI |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | 285 km 177.09 mi |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 V9 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | 190 km/h | 118.06 mph 0-100 km/h: 5.9 sec 0-60 mph: 5.6 sec |
| Care este puterea motorului, Luxeed V9 MPV 2026 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | 520 CP, 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Luxeed V9 MPV 2026 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 Luxeed 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Luxeed V9 MPV 2026 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | Tracţiune integrală (4x4). PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI pornește numai generatorul, fără nicio conexiune mecanică la punerea în mișcare. Două motoare electrice pun în mișcare roțile din față și cele din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Luxeed V9 MPV? | 5359 mm 210.98 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Luxeed V9 MPV? | 2009 mm 79.09 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Luxeed V9 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | 2870-2940 kg 6327.27 - 6481.59 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Luxeed V9 MPV? | 892 l 31.5 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Luxeed V9 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | 1, cutie automată |
| Marcă | Luxeed |
|---|---|
| Model | V9 |
| Generație | V9 |
| Modificare (Tip motor) | 1.5T 53.4 kWh (520 CP) Extended Range 4WD |
| Anul inceperii productiei | Mai, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | MPV |
| Număr de scaune | 7 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 5.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 5.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 5.6 sec |
| Viteza maximă | 190 km/h 118.06 mph |
| Standardul ecologic | China VI |
| Raport greutate/putere | 5.5 kg/CP, 181.2 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 13 kg/Nm, 76.7 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 53.4 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 285 km 177.09 mi |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 309 CP |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 211 CP |
| Locația motorului electric | Faţă, Transversal |
| Tip motor electric | Asincron |
| Puterea sistemului | 520 CP |
| Putere | 156 CP @ 5200 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 104.1 CP/l |
| Cuplu | 220 Nm @ 2500 rot/min 162.26 lb.-ft. @ 2500 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | SQRH4J15 |
| Volumul motorului | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Masă proprie | 2870-2940 kg 6327.27 - 6481.59 lbs. |
|---|---|
| Volumul minim al portbagajului | 892 l 31.5 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Lungime | 5359 mm 210.98 in. |
|---|---|
| Lăţime | 2009 mm 79.09 in. |
| Înălţime | 1859 mm 73.19 in. |
| Ampatament | 3250 mm 127.95 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.253 |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pornește numai generatorul, fără nicio conexiune mecanică la punerea în mișcare. Două motoare electrice pun în mișcare roțile din față și cele din spate. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) 4 roți de virare (roți de virare spate) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 255/55 R19; 255/50 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 19; 20 |