
| Korimalli, Luxeed V9? | MPV , 5 Ovien, 7 Paikkojen |
|---|---|
| Päästöt, Luxeed V9 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | China VI |
| Sähkömoottorin toimintasäde, 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | 285 km 177.09 mi |
| Huippunopeus, 2026 V9 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | 190 km/h | 118.06 mph 0-100 km/h: 5.9 s 0-60 mph: 5.6 s |
| Teho, Luxeed V9 MPV 2026 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | 520 hv, 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Luxeed V9 MPV 2026 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | 1.5 l 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2026 Luxeed 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Luxeed V9 MPV 2026 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | Neliveto. PHEV (Ladattava hybridisähköauto). Polttomoottori liikuttaa vain generaattoria ilman mekaanista yhteyttä liikkumiseen. Kaksi sähkömoottoria liikuttavat etu- ja takapyöriä. |
| Pituus, 2026 Luxeed V9 MPV ? | 5359 mm 210.98 in. |
| Leveys, 2026 Luxeed V9 MPV ? | 2009 mm 79.09 in. |
| Nettopaino, 2026 Luxeed V9 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | 2870-2940 kg 6327.27 - 6481.59 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Luxeed V9 MPV ? | 892 l 31.5 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Luxeed V9 1.5T 53.4 kWh (520 Hp) Extended Range 4WD? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Luxeed |
|---|---|
| Malli | V9 |
| Sukupolvi | V9 |
| Versio (moottori) | 1.5T 53.4 kWh (520 hv) Extended Range 4WD |
| Tuotannon aloitusvuosi | Toukokuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | PHEV (Ladattava hybridisähköauto) |
| Korimalli | MPV |
| Paikkojen lukumäärä | 7 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini / sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 5.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 5.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 5.6 s |
| Huippunopeus | 190 km/h 118.06 mph |
| Päästönormi | China VI |
| Paino/teho suhde | 5.5 kg/hv, 181.2 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 13 kg/Nm, 76.7 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 53.4 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Sähköinen toimintamatka (CLTC) | 285 km 177.09 mi |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 309 hv |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Sähkömoottori 2 | |
| Sähkömoottorin teho | 211 hv |
| Sähkömoottorin sijainti | Edessä, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Asynkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 520 hv |
| Teho | 156 hv @ 5200 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 104.1 hv/l |
| Vääntömomentti | 220 Nm @ 2500 kierrosta/min 162.26 lb.-ft. @ 2500 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | SQRH4J15 |
| Moottorin tilavuus | 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Paino | 2870-2940 kg 6327.27 - 6481.59 lbs. |
|---|---|
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 892 l 31.5 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Pituus | 5359 mm 210.98 in. |
|---|---|
| Leveys | 2009 mm 79.09 in. |
| Korkeus | 1859 mm 73.19 in. |
| Pyörän perusta | 3250 mm 127.95 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.253 |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa vain generaattoria ilman mekaanista yhteyttä liikkumiseen. Kaksi sähkömoottoria liikuttavat etu- ja takapyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kaksoispoikittainen tukivarsi |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) 4 kääntyvää pyörää (kääntyvät takapyörät) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 255/55 R19; 255/50 R20 |
| Vanteen koko | 19; 20 |