
| De ce tip este caroseria, LDV D90? | SUV, 5 Uşi, 7 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, LDV D90 2.0 TD (215 Hp) 4WD Automatic? | 9.1 l/100 km 25.8 US mpg 31 UK mpg 11 km/l |
| Cât de ECO este mașina, LDV D90 2.0 TD (215 Hp) 4WD Automatic? | 238 g/km CO2 Euro 5 |
| Care este puterea motorului, LDV D90 SUV 2021 2.0 TD (215 Hp) 4WD Automatic? | 215 CP, 480 Nm 354.03 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, LDV D90 SUV 2021 2.0 TD (215 Hp) 4WD Automatic? | 2.0 l 1996 cm3 121.8 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2021 LDV 2.0 TD (215 Hp) 4WD Automatic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, LDV D90 SUV 2021 2.0 TD (215 Hp) 4WD Automatic? | Tracţiune integrală (4x4). Motor cu combustie interna. MAI pune în mișcare roțile din spate permanent, iar dacă este necesar prin ambreiajul comandat electric sau mecanic, roțile din față sunt puse în mișcare. |
| Care este lungimea vehiculului, 2021 LDV D90 SUV? | 5005 mm 197.05 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2021 LDV D90 SUV? | 1932 mm 76.06 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2021 LDV D90 2.0 TD (215 Hp) 4WD Automatic? | 2370 kg 5224.96 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2021 LDV D90 2.0 TD (215 Hp) 4WD Automatic? | 3100 kg 6834.33 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2021 LDV D90 SUV? | 343 - 2382 l 12.11 - 84.12 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2021 LDV D90 2.0 TD (215 Hp) 4WD Automatic? | 8, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | LDV |
| Model | D90 |
| Generație | D90 |
| Modificare (Tip motor) | 2.0 TD (215 CP) 4WD Automatic |
| Anul inceperii productiei | Mai, 2021 an |
| Anul opririi productiei | 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 7 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt | 9.1 l/100 km
25.8 US mpg 31 UK mpg 11 km/l |
| Emisii CO2 | 238 g/km |
| Tipul de combustibil | Motorină |
| Standardul ecologic | Euro 5 |
| Raport greutate/putere | 11 kg/CP, 90.7 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4.9 kg/Nm, 202.5 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 215 CP @ 5300 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 107.7 CP/l |
| Cuplu | 480 Nm @ 2500-3500 rot/min 354.03 lb.-ft. @ 2500-3500 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Longitudinal |
| Model/Cod motor | SC20M |
| Volumul motorului | 1996 cm3 121.8 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 83 mm 3.27 in. |
| Cursa cilindrilor | 92 mm 3.62 in. |
| Raport de compresie | 15.9:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Commonrail Diesel |
| Aspirația motorului | Dublu turbo (twin-turbo), Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop Filtru de particule |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2370 kg 5224.96 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 3100 kg 6834.33 lbs. |
| Încarcatura maxima | 730 kg 1609.37 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 343 l 12.11 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2382 l 84.12 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 75 l 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 3100 kg 6834.33 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 310 kg 683.43 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5005 mm 197.05 in. |
| Lăţime | 1932 mm 76.06 in. |
| Înălţime | 1875 mm 73.82 in. |
| Ampatament | 2950 mm 116.14 in. |
| Ecartament faţă | 1600 mm 62.99 in. |
| Ecartament spate | 1620 mm 63.78 in. |
| consola frontala | 935 mm 36.81 in. |
| consola spate | 1120 mm 44.09 in. |
| Garda la sol | 210 mm 8.27 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 12 m 39.37 ft. |
| Unghi Abordarea | 28° |
| Unghi de plecare | 25° |
| unghiul de rampă | 20° |
| Adâncime de trecere prin vad | 550 mm 21.65 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pune în mișcare roțile din spate permanent, iar dacă este necesar prin ambreiajul comandat electric sau mecanic, roțile din față sunt puse în mișcare. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 8 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Arc elicoidal, iades dublu, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Axa rigidă, stabilizator transversal, Arc elicoidal |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 245/65 R17; 255/55 R19 |
| Dimensiunea jantelor | 7J x 17; 7.5J x 19 |