
| De ce tip este caroseria, Honda CRX I (AF,AS)? | Liftback |
|---|---|
| Care este puterea motorului, Honda CRX Liftback 1983 1.5 i (AF) (101 Hp)? | 101 CP |
| Care este sistemul de transmisie, Honda CRX I (AF,AS) Liftback 1983 1.5 i (AF) (101 Hp)? | Motor cu combustie interna. |
| Care este lungimea vehiculului, 1983 Honda CRX Liftback? | 3675 mm 144.69 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1983 Honda CRX Liftback? | 1625 mm 63.98 in. |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Honda |
| Model | CRX |
| Generație | CRX I (AF,AS) |
| Modificare (Tip motor) | 1.5 i (AF) (101 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1983 an |
| Anul opririi productiei | 1986 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Liftback |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Motorul | |
| Putere | 101 CP |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 3675 mm 144.69 in. |
| Lăţime | 1625 mm 63.98 in. |
| Înălţime | 1290 mm 50.79 in. |
| Ampatament | 2200 mm 86.61 in. |
| consola frontala | 770 mm 30.31 in. |
| consola spate | 705 mm 27.76 in. |