| De ce tip este caroseria, Fulwin X3? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 50.79 kWh (252 Hp) Electric? | 401 km 249.17 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Fulwin X3 50.79 kWh (252 Hp) Electric? | 14.8 kWh/100 km 23.82 kWh/100 mi 141 MPGe 6.8 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2025 X3 50.79 kWh (252 Hp) Electric? | 150 km/h | 93.21 mph |
| Care este puterea motorului, Fulwin X3 SUV 2025 50.79 kWh (252 Hp) Electric? | 252 CP, 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Fulwin X3 SUV 2025 50.79 kWh (252 Hp) Electric? | Tracţiunea spate. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2025 Fulwin X3 SUV? | 4327 mm 170.35 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2025 Fulwin X3 SUV? | 1910 mm 75.2 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2025 Fulwin X3 50.79 kWh (252 Hp) Electric? | 1722 kg 3796.36 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2025 Fulwin X3 50.79 kWh (252 Hp) Electric? | 2118 kg 4669.39 lbs. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2025 Fulwin X3 50.79 kWh (252 Hp) Electric? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Fulwin |
| Model | X3 |
| Generație | X3 |
| Modificare (Tip motor) | 50.79 kWh (252 CP) Electric |
| Anul inceperii productiei | August, 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Viteza maximă | 150 km/h 93.21 mph |
| Raport greutate/putere | 6.8 kg/CP, 146.3 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.7 kg/Nm, 174.2 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 50.79 kWh |
| Voltajul bateriei | 365.4 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 401 km 249.17 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 14.8 kWh/100 km
23.82 kWh/100 mi 141 MPGe 6.8 km/kWh 4.2 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 252 CP |
| Cuplu motor electric | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | 112AD3 |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 252 CP |
| Cuplul total al sistemului | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1722 kg 3796.36 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2118 kg 4669.39 lbs. |
| Încarcatura maxima | 396 kg 873.03 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4327 mm 170.35 in. |
| Lăţime | 1910 mm 75.2 in. |
| Înălţime | 1715 mm 67.52 in. |
| Ampatament | 2715 mm 106.89 in. |
| Ecartament faţă | 1626 mm 64.02 in. |
| Ecartament spate | 1645 mm 64.76 in. |
| consola frontala | 791 mm 31.14 in. |
| consola spate | 821 mm 32.32 in. |
| Garda la sol | 200 mm 7.87 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.4 m 37.4 ft. |
| Unghi Abordarea | 27° |
| Unghi de plecare | 31° |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 225/60 R18; 245/55 R19 |
| Dimensiunea jantelor | 6.5J x 18; 7J x 18; 7J x 19 |