


| Jakiego rodzaju jest nadwozie, Skoda Superb II? | Liftback, 5 drzwi, 5 miejsc |
|---|---|
| Jakie jest zużycie paliwa, Skoda Superb II 1.8 TSI (160 Hp)? | 7.2-7.6 l/100 km 32.7 - 30.9 US mpg 39.2 - 37.2 UK mpg 13.9 - 13.2 km/l |
| W jakim stopniu pojazd jest EKO, Skoda Superb 1.8 TSI (160 Hp)? | 169-180 g/km CO2 Euro 5 |
| Jak szybki jest pojazd, 2008 Superb II 1.8 TSI (160 Hp)? | 220 km/h | 136.7 mph 0-100 km/h: 8.6 s 0-60 mph: 8.2 s |
| Jaką ma moc silnik, Skoda Superb Liftback 2008 1.8 TSI (160 Hp)? | 160 KM, 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Jaka jest objętość silnika, Skoda Superb Liftback 2008 1.8 TSI (160 Hp)? | 1.8 l 1798 cm3 109.72 cu. in. |
| Ile cylindrów ma silnik, 2008 Skoda 1.8 TSI (160 Hp)? | 4, Rzędowy |
| Jaki jest układ napędowy, Skoda Superb II Liftback 2008 1.8 TSI (160 Hp)? | Napęd na przednie koła. Silnik spalinowy. SSW wprowadza w ruch przednie koła samochodu. |
| Jaka jest długość pojazdu, 2008 Skoda Superb Liftback? | 4838 mm 190.47 in. |
| Jaka jest szerokość pojazdu, 2008 Skoda Superb Liftback? | 1817 mm 71.54 in. |
| Jaki jest ciężar własny pojazdu, 2008 Skoda Superb II 1.8 TSI (160 Hp)? | 1436-1454 kg 3165.84 - 3205.52 lbs. |
| Jaka jest całkowita masa pojazdu, 2008 Skoda Superb II 1.8 TSI (160 Hp)? | 2074 kg 4572.39 lbs. |
| Ile miejsca w bagażniku, 2008 Skoda Superb Liftback? | 595 - 1700 l 21.01 - 60.03 cu. ft. |
| Ile biegów ma skrzynia biegów, Jaki jest rodzaj skrzyni biegów, 2008 Skoda Superb II 1.8 TSI (160 Hp)? | 6, ręczna skrzynia biegów |
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Superb |
| Generacja | Superb II |
| Modyfikacja (Silnik) | 1.8 TSI (160 KM) |
| Początek produkcji | Lipiec, 2008 r |
| Koniec produkcji | Może, 2013 r |
| Architektura agregatu | Silnik spalinowy |
| Typ nadwozia | Liftback |
| Liczba miejsc | 5 |
| Liczba drzwi | 5 |
| Wydajność | |
| Zużycie paliwa - Cykl miejski (NEDC) | 9.4-10.4 l/100 km
25 - 22.6 US mpg 30.1 - 27.2 UK mpg 10.6 - 9.6 km/l |
| Zużycie paliwa - Cykl pozamiejski (NEDC) | 5.9-6 l/100 km
39.9 - 39.2 US mpg 47.9 - 47.1 UK mpg 16.9 - 16.7 km/l |
| Zużycie paliwa - Cykl mieszany (NEDC) | 7.2-7.6 l/100 km
32.7 - 30.9 US mpg 39.2 - 37.2 UK mpg 13.9 - 13.2 km/l |
| Emisje CO2 (NEDC) | 169-180 g/km |
| Typ paliwa | Benzyna |
| Przyspieszenie 0 - 100 km/h | 8.6 s |
| Przyspieszenie 0 - 62 mph | 8.6 s |
| Przyspieszenie 0 - 60 mph (Obliczone przez Auto-Data.net) | 8.2 s |
| Prędkość maksymalna | 220 km/h 136.7 mph |
| Standard ekologiczny | Euro 5 |
| Stosunek masy do mocy | 9 kg/KM, 111.4 KM/tonę |
| Stosunek masy do Moment obrotowy | 5.7 kg/Nm, 174.1 Nm/tonę |
| Silnik | |
| Moc | 160 KM @ 4500-6200 obr./min. |
| Moc na litr objętości roboczej | 89 KM/l |
| Moment obrotowy | 250 Nm @ 1500-4500 obr./min. 184.39 lb.-ft. @ 1500-4500 obr./min. |
| Układ silnika | Z przodu, poprzecznie |
| Model/Kod silnika | EA888 / CDAA |
| Pojemność silnika | 1798 cm3 109.72 cu. in. |
| Liczba cylindrów | 4 |
| Konfiguracja silnika | Rzędowy |
| Średnica cylindrów | 82.5 mm 3.25 in. |
| Skok tłoka | 84.1 mm 3.31 in. |
| Stopień sprężania | 9.6:1 |
| Liczba zaworów cylindra | 4 |
| Układ wtrysku paliwa | Wtrysk bezpośredni |
| Aspiracja silnika | Turbo kompresor , Intercooler |
| Układ rozrządu | DOHC |
| Ilość oleju w silniku | 4.6 l 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| Specyfikacja oleju silnikowego | Zaloguj się, aby zobaczyć. |
| płyn chłodzący | 8.6 l 9.09 US qt | 7.57 UK qt |
| Objętość i waga | |
| Masa własna | 1436-1454 kg 3165.84 - 3205.52 lbs. |
| Dopuszczalna masa | 2074 kg 4572.39 lbs. |
| Maksymalne obciążenie | 620-638 kg 1366.87 - 1406.55 lbs. |
| Minimalna pojemność bagażnika | 595 l 21.01 cu. ft. |
| Maksymalna pojemność bagażnika | 1700 l 60.03 cu. ft. |
| Zbiornik paliwa | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Dopuszczalna masa ładunku na dachu | 100 kg 220.46 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcami przy ruszaniu na wzniesieniu o nachyleniu 12% | 1500 kg 3306.93 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy bez hamulców | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Dopuszczalny nacisk przyczepy na hak holowniczy | 80 kg 176.37 lbs. |
| Wymiary | |
| Długość | 4838 mm 190.47 in. |
| Szerokość | 1817 mm 71.54 in. |
| Szerokość ze rozłożonymi lusterkami | 2009 mm 79.09 in. |
| Wysokość | 1462 mm 57.56 in. |
| Rozstaw osi | 2761 mm 108.7 in. |
| Rozstaw kół przednich | 1545 mm 60.83 in. |
| Rozstaw kół tylnych | 1518 mm 59.76 in. |
| zwis przedni | 964 mm 37.95 in. |
| zwis tylny | 1113 mm 43.82 in. |
| Prześwit | 139 mm 5.47 in. |
| Współczynnik oporu powietrza (Cx) | 0.30 |
| Minimalna średnica skrętu | 11.5 m 37.73 ft. |
| Kąt natarcia | 14.5° |
| Kąt zejścia | 12° |
| Układ napędowy, hamulce i zawieszenie | |
| Architektura układu napędowego | SSW wprowadza w ruch przednie koła samochodu. |
| Napęd | Napęd na przednie koła |
| Ilość biegów i rodzaj skrzyni biegów | 6 biegów, ręczna skrzynia biegów |
| Zawieszenie przednie | Niezależne, typu McPherson ze sprężyną śrubową i drążkiem stabilizującym |
| Zawieszenie tylne | Niezależne wielowahaczowe zawieszenie sprężynowe ze stabilizatorem |
| Hamulce przednie | Tarczowe wentylowane |
| Hamulce tylne | Tarczowe |
| Systemy wspomagające | ABS (motoryzacja) |
| Układ kierowniczy | Przekładnia zębatkowa |
| Wspomaganie kierownicy | Wspomaganie elektryczne |
| Rozmiar opon | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Rozmiar felg | 7J x 16; 7.5J x 17; 7.5J x 18 |