
| Hvilken type er karosseriet, BMW X1 (E84)? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, BMW X1 (E84) 28i (245 Hp) xDrive Steptronic? | 7.9 l/100 km 29.8 US mpg 35.8 UK mpg 12.7 km/l |
| Hvor øko er bilen, BMW X1 28i (245 Hp) xDrive Steptronic? | 183 g/km CO2 Euro 5 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2011 X1 (E84) 28i (245 Hp) xDrive Steptronic? | 240 km/t | 149.13 mph 0-100 km/t: 6.5 sek 0-60 mph: 6.2 sek |
| Hva er motorens effekt, BMW X1 SUV 2011 28i (245 Hp) xDrive Steptronic? | 245 hk, 350 Hm 258.15 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, BMW X1 SUV 2011 28i (245 Hp) xDrive Steptronic? | 2.0 l 1997 sm 121.86 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2011 BMW 28i (245 Hp) xDrive Steptronic? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, BMW X1 (E84) SUV 2011 28i (245 Hp) xDrive Steptronic? | Firehjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver permanent kjøretøyets fire hjul. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2011 BMW X1 SUV? | 4454 mm 175.35 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2011 BMW X1 SUV? | 1798 mm 70.79 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2011 BMW X1 (E84) 28i (245 Hp) xDrive Steptronic? | 1595 kg 3516.37 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2011 BMW X1 (E84) 28i (245 Hp) xDrive Steptronic? | 2150 kg 4739.94 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2011 BMW X1 SUV? | 420 - 1350 l 14.83 - 47.67 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2011 BMW X1 (E84) 28i (245 Hp) xDrive Steptronic? | 6, automatisk girkasse Steptronic |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | BMW |
| modell | X1 |
| Generasjon | X1 (E84) |
| Modifikasjon (motor) | 28i (245 hk) xDrive Steptronic |
| Første år av produksjon | Mars, 2011 år |
| Siste år av produskjon | Kan, 2012 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (NEDC) | 10.4 l/100 km
22.6 US mpg 27.2 UK mpg 9.6 km/l |
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (NEDC) | 6.4 l/100 km
36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 7.9 l/100 km
29.8 US mpg 35.8 UK mpg 12.7 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC) | 183 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 6.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 6.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 6.2 sek |
| Maksimal hastighet | 240 km/t 149.13 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 5 |
| Motsvarighet vekt/effekt | 6.5 kg/hk, 153.6 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 4.6 kg/Hm, 219.4 Hm/tonn |
| Motor | |
| Motoreffekt | 245 hk @ 5000-6500 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 122.7 hk/l |
| Dreiemoment | 350 Hm @ 1250-4800 omdr./min. 258.15 lb.-ft. @ 1250-4800 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, langsstilt |
| Motormodell/Motorkode | N20B20A |
| Motorvolum | 1997 sm 121.86 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 84 mm 3.31 in. |
| Slaglengde | 90.1 mm 3.55 in. |
| Kompresjons grad | 10:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Twin-scroll turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | Double-VANOS, VALVETRONIC |
| Motoroljekapasitet | 5.75 l 6.08 US qt | 5.06 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 8.5 l 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1595 kg 3516.37 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2150 kg 4739.94 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 555 kg 1223.57 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 420 l 14.83 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1350 l 47.67 cu. ft. |
| Drivstofftank | 63 l 16.64 US gal | 13.86 UK gal |
| Tillatt taklast | 75 kg 165.35 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 2000 kg 4409.25 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 80 kg 176.37 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4454 mm 175.35 in. |
| Bredde | 1798 mm 70.79 in. |
| Bredde inkl. speil | 2044 mm 80.47 in. |
| Høyde | 1545 mm 60.83 in. |
| Akselavstand | 2760 mm 108.66 in. |
| Sporvidde, foran | 1500 mm 59.06 in. |
| Sporvidde, baks | 1529 mm 60.2 in. |
| Overheng foran | 791 mm 31.14 in. |
| Overheng bak | 903 mm 35.55 in. |
| Bakkeklaring | 194 mm 7.64 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.33 |
| Minimal snu diamenter | 11.8 m 38.71 ft. |
| Angrepsvinkel | 18° |
| Utgangsvinkel | 21.5° |
| rampe vinkel | 16.8° |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver permanent kjøretøyets fire hjul. |
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 6 trinns, automatisk girkasse Steptronic |
| framsuspensjon | Fjærbensfjær, tverr stabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil , 330x24 mm |
| bakbremser | disk-ventil , 330x20 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | Frontdekk: 225/50 R17; 225/45 R18 Bakdekk: 225/50 R17; 225/45 R18; 255/40 R18 |
| Felgstørrese | Frontfelger: 7.5J x 17; 8J x 18 Bakfelger: 7.5J x 17; 8J x 18; 9J x 18 |