
| Hvilken type er karosseriet, BMW X1 (E84)? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, BMW X1 (E84) 20d (177 Hp) xDrive Steptronic? | 6.2 l/100 km 37.9 US mpg 45.6 UK mpg 16.1 km/l |
| Hvor øko er bilen, BMW X1 20d (177 Hp) xDrive Steptronic? | 164 g/km CO2 Euro 5 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2009 X1 (E84) 20d (177 Hp) xDrive Steptronic? | 213 km/t | 132.35 mph 0-100 km/t: 8.6 sek 0-60 mph: 8.2 sek |
| Hva er motorens effekt, BMW X1 SUV 2009 20d (177 Hp) xDrive Steptronic? | 177 hk, 350 Hm 258.15 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, BMW X1 SUV 2009 20d (177 Hp) xDrive Steptronic? | 2.0 l 1995 sm 121.74 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2009 BMW 20d (177 Hp) xDrive Steptronic? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, BMW X1 (E84) SUV 2009 20d (177 Hp) xDrive Steptronic? | Firehjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver permanent kjøretøyets fire hjul. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2009 BMW X1 SUV? | 4454 mm 175.35 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2009 BMW X1 SUV? | 1798 mm 70.79 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2009 BMW X1 (E84) 20d (177 Hp) xDrive Steptronic? | 1585 kg 3494.33 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2009 BMW X1 (E84) 20d (177 Hp) xDrive Steptronic? | 2145 kg 4728.92 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2009 BMW X1 SUV? | 420 - 1350 l 14.83 - 47.67 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2009 BMW X1 (E84) 20d (177 Hp) xDrive Steptronic? | 6, automatisk girkasse Steptronic |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | BMW |
| modell | X1 |
| Generasjon | X1 (E84) |
| Modifikasjon (motor) | 20d (177 hk) xDrive Steptronic |
| Første år av produksjon | Oktober, 2009 år |
| Siste år av produskjon | Kan, 2012 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (NEDC) | 7.7 l/100 km
30.5 US mpg 36.7 UK mpg 13 km/l |
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (NEDC) | 5.4 l/100 km
43.6 US mpg 52.3 UK mpg 18.5 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 6.2 l/100 km
37.9 US mpg 45.6 UK mpg 16.1 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC) | 164 g/km |
| Type drivstoff | Diesel |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 8.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 8.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 8.2 sek |
| Maksimal hastighet | 213 km/t 132.35 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 5 |
| Motsvarighet vekt/effekt | 9 kg/hk, 111.7 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 4.5 kg/Hm, 220.8 Hm/tonn |
| Motor | |
| Motoreffekt | 177 hk @ 4000 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 88.7 hk/l |
| Dreiemoment | 350 Hm @ 1750-3000 omdr./min. 258.15 lb.-ft. @ 1750-3000 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, langsstilt |
| Motormodell/Motorkode | N47D20C |
| Motorvolum | 1995 sm 121.74 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 84 mm 3.31 in. |
| Slaglengde | 90 mm 3.54 in. |
| Kompresjons grad | 16.5:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Diesel Commonrail |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 5.2 l 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 7.5 l 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Motorsystemer | Partikkelfilter |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1585 kg 3494.33 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2145 kg 4728.92 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 560 kg 1234.59 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 420 l 14.83 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1350 l 47.67 cu. ft. |
| Drivstofftank | 61 l 16.11 US gal | 13.42 UK gal |
| Tillatt taklast | 75 kg 165.35 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 2000 kg 4409.25 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 80 kg 176.37 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4454 mm 175.35 in. |
| Bredde | 1798 mm 70.79 in. |
| Bredde inkl. speil | 2044 mm 80.47 in. |
| Høyde | 1545 mm 60.83 in. |
| Akselavstand | 2760 mm 108.66 in. |
| Sporvidde, foran | 1500 mm 59.06 in. |
| Sporvidde, baks | 1529 mm 60.2 in. |
| Overheng foran | 791 mm 31.14 in. |
| Overheng bak | 903 mm 35.55 in. |
| Bakkeklaring | 194 mm 7.64 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.33 |
| Minimal snu diamenter | 11.8 m 38.71 ft. |
| Angrepsvinkel | 18° |
| Utgangsvinkel | 22.2° |
| rampe vinkel | 16.8° |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver permanent kjøretøyets fire hjul. |
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 6 trinns, automatisk girkasse Steptronic |
| framsuspensjon | Fjærbensfjær, tverr stabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil , 312x24 mm |
| bakbremser | disk-ventil , 300x20 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | Frontdekk: 225/50 R17; 225/45 R18 Bakdekk: 225/50 R17; 225/45 R18; 255/40 R18 |
| Felgstørrese | Frontfelger: 7.5J x 17; 8J x 18 Bakfelger: 7.5J x 17; 8J x 18; 9J x 18 |