
| Korimalli, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008)? | Farmari , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 HDi (170 Hp)? | 6.2 l/100 km 37.9 US mpg 45.6 UK mpg 16.1 km/l |
| Päästöt, Peugeot 407 2.2 HDi (170 Hp)? | 165 g/km CO2 Euro 4 |
| Huippunopeus, 2008 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 HDi (170 Hp)? | 221 km/h | 137.32 mph 0-100 km/h: 9 s 0-60 mph: 8.6 s |
| Teho, Peugeot 407 Farmari 2008 2.2 HDi (170 Hp)? | 170 hv, 370 Nm 272.9 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Peugeot 407 Farmari 2008 2.2 HDi (170 Hp)? | 2.2 l 2179 sm3 132.97 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2008 Peugeot 2.2 HDi (170 Hp)? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) Farmari 2008 2.2 HDi (170 Hp)? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2008 Peugeot 407 Farmari ? | 4763 mm 187.52 in. |
| Leveys, 2008 Peugeot 407 Farmari ? | 1811 mm 71.3 in. |
| Nettopaino, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 HDi (170 Hp)? | 1675 kg 3692.74 lbs. |
| Kokonaispaino, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 HDi (170 Hp)? | 2275 kg 5015.52 lbs. |
| Tavaratila, 2008 Peugeot 407 Farmari ? | 448 - 1365 l 15.82 - 48.2 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 HDi (170 Hp)? | 6, manuaali vaihdelaatikko |
| Merkki | Peugeot |
|---|---|
| Malli | 407 |
| Sukupolvi | 407 SW (Phase II, 2008) |
| Versio (moottori) | 2.2 HDi (170 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Heinäkuu, 2008 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2010 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Farmari |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineenkulutus - kaupunki (NEDC) | 8.2 l/100 km
28.7 US mpg 34.4 UK mpg 12.2 km/l |
|---|---|
| Polttoaineenkulutus - maantie (NEDC) | 5.1 l/100 km
46.1 US mpg 55.4 UK mpg 19.6 km/l |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty (NEDC) | 6.2 l/100 km
37.9 US mpg 45.6 UK mpg 16.1 km/l |
| CO2-päästöt (NEDC) | 165 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Diesel-polttoaine |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 8.6 s |
| Huippunopeus | 221 km/h 137.32 mph |
| Päästönormi | Euro 4 |
| Paino/teho suhde | 9.9 kg/hv, 101.5 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 4.5 kg/Nm, 220.9 Nm/tonnia |
| Teho | 170 hv @ 4000 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 78 hv/l |
| Vääntömomentti | 370 Nm @ 1500 kierrosta/min 272.9 lb.-ft. @ 1500 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | DW12BTED4 |
| Moottorin tilavuus | 2179 sm3 132.97 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 85 mm 3.35 in. |
| Männän liike | 96 mm 3.78 in. |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Diesel - Common rail |
| Moottorin toive | BiTurbo, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorin öljytilavuus | 5.25 l 5.55 US qt | 4.62 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 9.7 l 10.25 US qt | 8.53 UK qt |
| Moottorijärjestelmät | Hiukkassuodatin |
| Paino | 1675 kg 3692.74 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2275 kg 5015.52 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 600 kg 1322.77 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1365 l 48.2 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Sallittu kattokuorma | 80 kg 176.37 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 1900 kg 4188.78 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 76 kg 167.55 lbs. |
| Pituus | 4763 mm 187.52 in. |
|---|---|
| Leveys | 1811 mm 71.3 in. |
| Korkeus | 1460-1486 mm 57.48 - 58.5 in. |
| Pyörän perusta | 2725 mm 107.28 in. |
| Etupyörän jälki | 1560 mm 61.42 in. |
| Takapyörän jälki | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| etuylitys | 1028 mm 40.47 in. |
| takaylitys | 1010 mm 39.76 in. |
| Maavara | 136 mm 5.35 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.2 m 36.75 ft. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 6 vaihteinen, manuaalinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kaksoispoikittainen tukivarsi , Itsenäinen kierrejousijousitus, Poikittainen vakaaja |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt , 330x30 mm |
| Takajarrut | Levy , 290x28 mm |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 215/55 R17; 235/45 R18 |
| Vanteen koko | 7J x 17; 8J x 18 |