
| Korimalli, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008)? | Farmari , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 6.9 l/100 km 34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Päästöt, Peugeot 407 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 179 g/km CO2 Euro 5 |
| Huippunopeus, 2009 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 209 km/h | 129.87 mph 0-100 km/h: 9.9 s 0-60 mph: 9.4 s |
| Teho, Peugeot 407 Farmari 2009 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 163 hv, 340 Nm 250.77 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Peugeot 407 Farmari 2009 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 2.0 l 1997 sm3 121.86 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2009 Peugeot 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) Farmari 2009 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2009 Peugeot 407 Farmari ? | 4763 mm 187.52 in. |
| Leveys, 2009 Peugeot 407 Farmari ? | 1811 mm 71.3 in. |
| Nettopaino, 2009 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 1629 kg 3591.33 lbs. |
| Kokonaispaino, 2009 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 2230 kg 4916.31 lbs. |
| Tavaratila, 2009 Peugeot 407 Farmari ? | 448 - 1365 l 15.82 - 48.2 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2009 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 6, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Peugeot |
|---|---|
| Malli | 407 |
| Sukupolvi | 407 SW (Phase II, 2008) |
| Versio (moottori) | 2.0 HDi (163 hv) Automatic |
| Tuotannon aloitusvuosi | Marraskuu, 2009 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2011 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Farmari |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineenkulutus - kaupunki (NEDC) | 9 l/100 km
26.1 US mpg 31.4 UK mpg 11.1 km/l |
|---|---|
| Polttoaineenkulutus - maantie (NEDC) | 5.8 l/100 km
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty (NEDC) | 6.9 l/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| CO2-päästöt (NEDC) | 179 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Diesel-polttoaine |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 9.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 9.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 9.4 s |
| Huippunopeus | 209 km/h 129.87 mph |
| Päästönormi | Euro 5 |
| Paino/teho suhde | 10 kg/hv, 100.1 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 4.8 kg/Nm, 208.7 Nm/tonnia |
| Teho | 163 hv @ 3750 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 81.6 hv/l |
| Vääntömomentti | 340 Nm @ 2000 kierrosta/min 250.77 lb.-ft. @ 2000 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | RHH DW10CTED4 |
| Moottorin tilavuus | 1997 sm3 121.86 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 85 mm 3.35 in. |
| Männän liike | 88 mm 3.46 in. |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Diesel - Common rail |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorin öljytilavuus | 5 l 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 10 l 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Moottorijärjestelmät | Hiukkassuodatin |
| Paino | 1629 kg 3591.33 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2230 kg 4916.31 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 601 kg 1324.98 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1365 l 48.2 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Sallittu kattokuorma | 80 kg 176.37 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 1300 kg 2866.01 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 60 kg 132.28 lbs. |
| Pituus | 4763 mm 187.52 in. |
|---|---|
| Leveys | 1811 mm 71.3 in. |
| Korkeus | 1460-1486 mm 57.48 - 58.5 in. |
| Pyörän perusta | 2725 mm 107.28 in. |
| Etupyörän jälki | 1560 mm 61.42 in. |
| Takapyörän jälki | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| etuylitys | 1028 mm 40.47 in. |
| takaylitys | 1010 mm 39.76 in. |
| Maavara | 136 mm 5.35 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.2 m 36.75 ft. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 6 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kaksoispoikittainen tukivarsi , Itsenäinen kierrejousijousitus, Poikittainen vakaaja |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt , 304x28 mm |
| Takajarrut | Levy , 290x26 mm |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 215/55 R17; 235/45 R18 |
| Vanteen koko | 7J x 17; 8J x 18 |