
| Korimalli, MG 4X? | SUV, Crossover , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 53.9 kWh (170 Hp)? | 510 km 316.9 mi |
| Virrankulutus, MG 4X 53.9 kWh (170 Hp)? | 12.5 kWh/100 km 20.12 kWh/100 mi 168 MPGe 8 km/kWh 5 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 4X 53.9 kWh (170 Hp)? | 170 km/h | 105.63 mph |
| Teho, MG 4X SUV, Crossover 2026 53.9 kWh (170 Hp)? | 170 hv, 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Vetotapa, MG 4X SUV, Crossover 2026 53.9 kWh (170 Hp)? | Takaveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2026 MG 4X SUV, Crossover ? | 4500 mm 177.17 in. |
| Leveys, 2026 MG 4X SUV, Crossover ? | 1849 mm 72.8 in. |
| Nettopaino, 2026 MG 4X 53.9 kWh (170 Hp)? | 1640-1680 kg 3615.58 - 3703.77 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 MG 4X 53.9 kWh (170 Hp)? | 2076-2116 kg 4576.8 - 4664.98 lbs. |
| Tavaratila, 2026 MG 4X SUV, Crossover ? | 463 - 1423 l 16.35 - 50.25 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 MG 4X 53.9 kWh (170 Hp)? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | MG |
|---|---|
| Malli | 4X |
| Sukupolvi | 4X |
| Versio (moottori) | 53.9 kWh (170 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Toukokuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV, Crossover |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Huippunopeus | 170 km/h, Sähköisesti rajoitettu 105.63 mph |
| Paino/teho suhde | 9.6 kg/hv, 103.7 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.6 kg/Nm, 152.4 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 53.9 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Puolikiinteän olomuodon litiumioniakku |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Sähköinen toimintamatka (CLTC) | 510 km 316.9 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 12.5 kWh/100 km
20.12 kWh/100 mi 168 MPGe 8 km/kWh 5 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 170 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ180XS0951 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 170 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Paino | 1640-1680 kg 3615.58 - 3703.77 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2076-2116 kg 4576.8 - 4664.98 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 436 kg 961.22 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 463 l 16.35 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1423 l 50.25 cu. ft. |
| Pituus | 4500 mm 177.17 in. |
|---|---|
| Leveys | 1849 mm 72.8 in. |
| Korkeus | 1621-1627 mm 63.82 - 64.06 in. |
| Pyörän perusta | 2735 mm 107.68 in. |
| Etupyörän jälki | 1554 mm 61.18 in. |
| Takapyörän jälki | 1561 mm 61.46 in. |
| lähestymiskulma | 18° |
| Jättökulma | 24° |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 215/55 R18 |
| Vanteen koko | 18 |