
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, MG 4X? | SUV , Κροσόβερ , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 53.9 kWh (170 Hp)? | 510 km 316.9 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, MG 4X 53.9 kWh (170 Hp)? | 12.5 κιλοβατώρα/100 χλμ 20.12 kWh/100 mi 168 MPGe 8 km/kWh 5 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 4X 53.9 kWh (170 Hp)? | 170 km/h | 105.63 mph |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, MG 4X SUV , Κροσόβερ 2026 53.9 kWh (170 Hp)? | 170 Hp, 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, MG 4X SUV , Κροσόβερ 2026 53.9 kWh (170 Hp)? | Πισωκίνητο. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 MG 4X SUV , Κροσόβερ ? | 4500 mm 177.17 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 MG 4X SUV , Κροσόβερ ? | 1849 mm 72.8 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 MG 4X 53.9 kWh (170 Hp)? | 1640-1680 κιλά 3615.58 - 3703.77 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 MG 4X 53.9 kWh (170 Hp)? | 2076-2116 κιλά 4576.8 - 4664.98 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 MG 4X SUV , Κροσόβερ ? | 463 - 1423 l 16.35 - 50.25 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 MG 4X 53.9 kWh (170 Hp)? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | MG |
|---|---|
| μοντέλο | 4X |
| παραγωγή | 4X |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 53.9 kWh (170 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | Ενδέχεται, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV , Κροσόβερ |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| μέγιστη ταχύτητα | 170 km/h, Περιορίζεται ηλεκτρονικά 105.63 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 9.6 κιλά/Hp, 103.7 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 6.6 κιλά/Nm, 152.4 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 53.9 kWh |
|---|---|
| Τεχνολογία μπαταρίας | Μπαταρία ιόντων λιθίου ημι-στερεάς κατάστασης |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 510 km 316.9 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (CLTC) | 12.5 κιλοβατώρα/100 χλμ
20.12 kWh/100 mi 168 MPGe 8 km/kWh 5 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 170 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | TZ180XS0951 |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 170 Hp |
| Ροπή συστήματος | 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| βάρος | 1640-1680 κιλά 3615.58 - 3703.77 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2076-2116 κιλά 4576.8 - 4664.98 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 436 κιλά 961.22 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 463 l 16.35 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1423 l 50.25 cu. ft. |
| μήκος | 4500 mm 177.17 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1849 mm 72.8 in. |
| ύψος | 1621-1627 mm 63.82 - 64.06 in. |
| μεταξόνιο | 2735 mm 107.68 in. |
| εμπρός ίχνος | 1554 mm 61.18 in. |
| Πίσω ίχνος | 1561 mm 61.46 in. |
| Γωνία προσέγγισης | 18° |
| Γωνία φυγής | 24° |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
|---|---|
| Κίνηση | Πισωκίνητο |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 215/55 R18 |
| μέγεθος των ζάντων | 18 |