
| Korimalli, iCAR V27? | Maastoajoneuvo , SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Päästöt, iCAR V27 1.5T 34.3 kWh (252 Hp) Range Extender? | China VI |
| Sähkömoottorin toimintasäde, 1.5T 34.3 kWh (252 Hp) Range Extender? | 210 km 130.49 mi |
| Virrankulutus, iCAR V27 1.5T 34.3 kWh (252 Hp) Range Extender? | 20.4 kWh/100 km 32.83 kWh/100 mi 103 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 V27 1.5T 34.3 kWh (252 Hp) Range Extender? | 180 km/h | 111.85 mph 0-100 km/h: 8.4 s 0-60 mph: 8 s |
| Teho, iCAR V27 Maastoajoneuvo , SUV 2026 1.5T 34.3 kWh (252 Hp) Range Extender? | 252 hv, 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, iCAR V27 Maastoajoneuvo , SUV 2026 1.5T 34.3 kWh (252 Hp) Range Extender? | 1.5 l 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2026 iCAR 1.5T 34.3 kWh (252 Hp) Range Extender? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, iCAR V27 Maastoajoneuvo , SUV 2026 1.5T 34.3 kWh (252 Hp) Range Extender? | Takaveto . PHEV (Ladattava hybridisähköauto). Polttomoottori liikuttaa vain generaattoria ilman mekaanista yhteyttä liikkumiseen. Sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2026 iCAR V27 Maastoajoneuvo , SUV? | 5055 mm 199.02 in. |
| Leveys, 2026 iCAR V27 Maastoajoneuvo , SUV? | 1976 mm 77.8 in. |
| Nettopaino, 2026 iCAR V27 1.5T 34.3 kWh (252 Hp) Range Extender? | 2222 kg 4898.67 lbs. |
| Tavaratila, 2026 iCAR V27 Maastoajoneuvo , SUV? | 715 - 1818 l 25.25 - 64.2 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 iCAR V27 1.5T 34.3 kWh (252 Hp) Range Extender? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | iCAR |
|---|---|
| Malli | V27 |
| Sukupolvi | V27 |
| Versio (moottori) | 1.5T 34.3 kWh (252 hv) Range Extender |
| Tuotannon aloitusvuosi | Tammikuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | PHEV (Ladattava hybridisähköauto) |
| Korimalli | Maastoajoneuvo , SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini / sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 8.4 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 8.4 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 8 s |
| Huippunopeus | 180 km/h 111.85 mph |
| Päästönormi | China VI |
| Paino/teho suhde | 8.8 kg/hv, 113.4 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 7.4 kg/Nm, 135 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 34.3 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (CLTC) | 210 km 130.49 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 20.4 kWh/100 km
32.83 kWh/100 mi 103 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 252 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 252 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Teho | 156 hv |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 104.1 hv/l |
| Vääntömomentti | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | SQRH4J15 |
| Moottorin tilavuus | 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Paino | 2222 kg 4898.67 lbs. |
|---|---|
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 715 l 25.25 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1818 l 64.2 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Pituus | 5055 mm 199.02 in. |
|---|---|
| Leveys | 1976 mm 77.8 in. |
| Korkeus | 1894 mm 74.57 in. |
| Pyörän perusta | 2910 mm 114.57 in. |
| Etupyörän jälki | 1668 mm 65.67 in. |
| Takapyörän jälki | 1673 mm 65.87 in. |
| Maavara | 220 mm 8.66 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 12 m 39.37 ft. |
| lähestymiskulma | 24.5° |
| Jättökulma | 24.5° |
| kahluusyvyys | 600 mm 23.62 in. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa vain generaattoria ilman mekaanista yhteyttä liikkumiseen. Sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen tyyppiä McPherson |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 255/55 R19 |
| Vanteen koko | 19 |