
| Korimalli, BYD Ti 7? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 150 km 93.21 mi |
| Huippunopeus, 2026 Ti 7 DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 190 km/h | 118.06 mph 0-100 km/h: 4.8 s 0-60 mph: 4.6 s |
| Teho, BYD Ti 7 SUV 2026 DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 490 hv, 620 Nm 457.29 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, BYD Ti 7 SUV 2026 DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 1.5 l 1498 sm3 91.41 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2026 BYD DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, BYD Ti 7 SUV 2026 DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | Neliveto. PHEV (Ladattava hybridisähköauto). Polttomoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. Mahdollista täysin sähköinen tai sekatoiminnollinen liikkuminen. |
| Pituus, 2026 BYD Ti 7 SUV? | 4999 mm 196.81 in. |
| Leveys, 2026 BYD Ti 7 SUV? | 1995 mm 78.54 in. |
| Nettopaino, 2026 BYD Ti 7 DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 2450 kg 5401.33 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 BYD Ti 7 DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 2860 kg 6305.22 lbs. |
| Tavaratila, 2026 BYD Ti 7 SUV? | 522 l 18.43 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 BYD Ti 7 DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | automaattinen vaihdelaatikko E-CVT |
| Merkki | BYD |
|---|---|
| Malli | Ti 7 |
| Sukupolvi | Ti 7 |
| Versio (moottori) | DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 hv) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | PHEV (Ladattava hybridisähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini / sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 4.8 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 4.8 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 4.6 s |
| Huippunopeus | 190 km/h 118.06 mph |
| Paino/teho suhde | 5 kg/hv, 200 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 4 kg/Nm, 253.1 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 35.6 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (NEDC) | 150 km 93.21 mi |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 218 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ210XYC |
| Sähkömoottorin sijainti | Edessä, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Sähkömoottori 2 | |
| Sähkömoottorin teho | 272 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 360 Nm 265.52 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ200XSBN |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 490 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 620 Nm 457.29 lb.-ft. |
| Teho | 156 hv |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 104.1 hv/l |
| Vääntömomentti | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | Xiaoyun / BYD472ZQB |
| Moottorin tilavuus | 1498 sm3 91.41 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Paino | 2450 kg 5401.33 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2860 kg 6305.22 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 410 kg 903.9 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 522 l 18.43 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Pituus | 4999 mm 196.81 in. |
|---|---|
| Leveys | 1995 mm 78.54 in. |
| Korkeus | 1822 mm 71.73 in. |
| Pyörän perusta | 2920 mm 114.96 in. |
| Etupyörän jälki | 1708 mm 67.24 in. |
| Takapyörän jälki | 1708 mm 67.24 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.4 m 37.4 ft. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. Mahdollista täysin sähköinen tai sekatoiminnollinen liikkuminen. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | automaattinen vaihdelaatikko E-CVT |
| Etujousitus | Kaksoispoikittainen tukivarsi |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 255/60 R19; 255/50 R20 |
| Vanteen koko | 19; 20 |