
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, BYD Ti 7? | SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 150 km 93.21 mi |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 Ti 7 DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 190 km/h | 118.06 mph 0-100 km/h: 4.8 δευτ 0-60 mph: 4.6 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, BYD Ti 7 SUV 2026 DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 490 Hp, 620 Nm 457.29 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, BYD Ti 7 SUV 2026 DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 1.5 l 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2026 BYD DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, BYD Ti 7 SUV 2026 DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα). O κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρόσθιους τροχούς, ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρόσθιους τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. Υπάρχει δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 BYD Ti 7 SUV ? | 4999 mm 196.81 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 BYD Ti 7 SUV ? | 1995 mm 78.54 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 BYD Ti 7 DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 2450 κιλά 5401.33 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 BYD Ti 7 DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 2860 κιλά 6305.22 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 BYD Ti 7 SUV ? | 522 l 18.43 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 BYD Ti 7 DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων E-CVT |
| μάρκα | BYD |
|---|---|
| μοντέλο | Ti 7 |
| παραγωγή | Ti 7 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | DM-p 1.5L 35.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT |
| έναρξη της παραγωγής | 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | βενζίνη / ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 4.8 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 4.8 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 4.6 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 190 km/h 118.06 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 5 κιλά/Hp, 200 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 4 κιλά/Nm, 253.1 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 35.6 kWh |
|---|---|
| Τεχνολογία μπαταρίας | Φωσφορικό λίθιο σίδηρο (LiFePO4) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (NEDC) | 150 km 93.21 mi |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 218 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | TZ210XYC |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 272 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 360 Nm 265.52 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | TZ200XSBN |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 490 Hp |
| Ροπή συστήματος | 620 Nm 457.29 lb.-ft. |
| δύναμη | 156 Hp |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 104.1 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | Xiaoyun / BYD472ZQB |
| Κυβισμός κινητήρα | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα |
| βάρος | 2450 κιλά 5401.33 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2860 κιλά 6305.22 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 410 κιλά 903.9 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 522 l 18.43 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| μήκος | 4999 mm 196.81 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1995 mm 78.54 in. |
| ύψος | 1822 mm 71.73 in. |
| μεταξόνιο | 2920 mm 114.96 in. |
| εμπρός ίχνος | 1708 mm 67.24 in. |
| Πίσω ίχνος | 1708 mm 67.24 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 11.4 m 37.4 ft. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | O κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρόσθιους τροχούς, ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρόσθιους τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. Υπάρχει δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. |
|---|---|
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων E-CVT |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 255/60 R19; 255/50 R20 |
| μέγεθος των ζάντων | 19; 20 |