| Korimalli, BYD Sea Lion 05 II? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 630 km 391.46 mi |
| Huippunopeus, 2026 Sea Lion 05 II 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 5.9 s 0-60 mph: 5.6 s |
| Teho, BYD Sea Lion 05 SUV 2026 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 326 hv, 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Vetotapa, BYD Sea Lion 05 II SUV 2026 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | Takaveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV? | 4620 mm 181.89 in. |
| Leveys, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV? | 1860 mm 73.23 in. |
| Nettopaino, 2026 BYD Sea Lion 05 II 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 1840 kg 4056.51 lbs. |
| Tavaratila, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV? | 600 l 21.19 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 BYD Sea Lion 05 II 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | BYD |
| Malli | Sea Lion 05 |
| Sukupolvi | Sea Lion 05 II |
| Versio (moottori) | 68.55 kWh (326 hv) Electric |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 5.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 5.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 5.6 s |
| Huippunopeus | 200 km/h 124.27 mph |
| Paino/teho suhde | 5.6 kg/hv, 177.2 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.8 kg/Nm, 146.7 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 68.55 kWh |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (CLTC) | 630 km 391.46 mi |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 326 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 326 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 1840 kg 4056.51 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 600 l 21.19 cu. ft. |
| Mitat | |
| Pituus | 4620 mm 181.89 in. |
| Leveys | 1860 mm 73.23 in. |
| Korkeus | 1630 mm 64.17 in. |
| Pyörän perusta | 2770 mm 109.06 in. |
| Etupyörän jälki | 1565 mm 61.61 in. |
| Takapyörän jälki | 1565 mm 61.61 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 9.4 m 30.84 ft. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen tyyppiä McPherson |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 235/50 R18 |
| Vanteen koko | 18 |