| Hvilken type er karosseriet, BYD Sea Lion 05 II? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hor langt går bilen bare på strøm, 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 630 km 391.46 mi |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 Sea Lion 05 II 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 200 km/t | 124.27 mph 0-100 km/t: 5.9 sek 0-60 mph: 5.6 sek |
| Hva er motorens effekt, BYD Sea Lion 05 SUV 2026 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 326 hk, 270 Hm 199.14 lb.-ft. |
| Hva er drivverket, BYD Sea Lion 05 II SUV 2026 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | Bakhjulstrekk . BEV (Elektrisk kjøretøy). En elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV? | 4620 mm 181.89 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV? | 1860 mm 73.23 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 BYD Sea Lion 05 II 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 1840 kg 4056.51 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV? | 600 l 21.19 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 BYD Sea Lion 05 II 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 1, automatisk girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | BYD |
| modell | Sea Lion 05 |
| Generasjon | Sea Lion 05 II |
| Modifikasjon (motor) | 68.55 kWh (326 hk) Electric |
| Første år av produksjon | April, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | BEV (Elektrisk kjøretøy) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Type drivstoff | Elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 5.9 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 5.9 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 5.6 sek |
| Maksimal hastighet | 200 km/t 124.27 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 5.6 kg/hk, 177.2 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 6.8 kg/Hm, 146.7 Hm/tonn |
| Elektriske biler og hybrider | |
| Brutto batterikapasitet | 68.55 kWh |
| Teknologi for batterilagring | Litiumjernfosfat (LiFePO4) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (CLTC) | 630 km 391.46 mi |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 326 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 270 Hm 199.14 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 326 hk |
| System dreiemoment | 270 Hm 199.14 lb.-ft. |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1840 kg 4056.51 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 600 l 21.19 cu. ft. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4620 mm 181.89 in. |
| Bredde | 1860 mm 73.23 in. |
| Høyde | 1630 mm 64.17 in. |
| Akselavstand | 2770 mm 109.06 in. |
| Sporvidde, foran | 1565 mm 61.61 in. |
| Sporvidde, baks | 1565 mm 61.61 in. |
| Minimal snu diamenter | 9.4 m 30.84 ft. |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | En elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hjultrekk | Bakhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | uavhengig McPherson |
| baksuspensjon | Uavhengig multi-link oppheng |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Disc |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 235/50 R18 |
| Felgstørrese | 18 |