| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, BYD Sea Lion 05 II? | SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 630 km 391.46 mi |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 Sea Lion 05 II 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 5.9 δευτ 0-60 mph: 5.6 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, BYD Sea Lion 05 SUV 2026 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 326 Hp, 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, BYD Sea Lion 05 II SUV 2026 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | Πισωκίνητο. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV ? | 4620 mm 181.89 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV ? | 1860 mm 73.23 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 BYD Sea Lion 05 II 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 1840 κιλά 4056.51 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV ? | 600 l 21.19 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 BYD Sea Lion 05 II 68.55 kWh (326 Hp) Electric? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | BYD |
| μοντέλο | Sea Lion 05 |
| παραγωγή | Sea Lion 05 II |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 68.55 kWh (326 Hp) Electric |
| έναρξη της παραγωγής | Απρίλιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 5.9 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 5.9 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 5.6 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h 124.27 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 5.6 κιλά/Hp, 177.2 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 6.8 κιλά/Nm, 146.7 Nm/τόνος |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 68.55 kWh |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Φωσφορικό λίθιο σίδηρο (LiFePO4) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 630 km 391.46 mi |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 326 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 326 Hp |
| Ροπή συστήματος | 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Όγκος και βάρη | |
| βάρος | 1840 κιλά 4056.51 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 600 l 21.19 cu. ft. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 4620 mm 181.89 in. |
| πλάτος | 1860 mm 73.23 in. |
| ύψος | 1630 mm 64.17 in. |
| μεταξόνιο | 2770 mm 109.06 in. |
| εμπρός ίχνος | 1565 mm 61.61 in. |
| Πίσω ίχνος | 1565 mm 61.61 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 9.4 m 30.84 ft. |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Κίνηση | Πισωκίνητο |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητη τύπου McPherson |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 235/50 R18 |
| μέγεθος των ζάντων | 18 |