
| От какъв тип е каросерията, Kia EV2? | SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко може да измине изцяло на ток, GT-Line 61 kWh (135 Hp)? | 413 км 256.63 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Kia EV2 GT-Line 61 kWh (135 Hp)? | 16.3 кВтч/100 км. 26.23 kWh/100 mi 128 MPGe 6.1 км/кВтч 3.8 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2026 EV2 GT-Line 61 kWh (135 Hp)? | 161 км/ч | 100.04 mph 0-100 км/ч: 9.7 сек 0-60 mph: 9.2 сек |
| Колко мощност има, Kia EV2 SUV 2026 GT-Line 61 kWh (135 Hp)? | 135 кс, 250 Нм 184.39 lb.-ft. |
| Какво е задвижването, Kia EV2 SUV 2026 GT-Line 61 kWh (135 Hp)? | Предно задвижване. BEV (Електрически автомобил). Един електрически мотор задвижва предните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Kia EV2 SUV? | 4065 мм 160.04 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Kia EV2 SUV? | 1800 мм 70.87 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Kia EV2 GT-Line 61 kWh (135 Hp)? | 1585-1670 кг 3494.33 - 3681.72 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2026 Kia EV2 GT-Line 61 kWh (135 Hp)? | 2100 кг 4629.71 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Kia EV2 SUV? | 362 - 1160 л 12.78 - 40.97 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Kia EV2 GT-Line 61 kWh (135 Hp)? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Kia |
| Модел | EV2 |
| Генерация | EV2 |
| Модификация (Двигател) | GT-Line 61 kWh (135 кс) |
| Начало на производство | Март, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | BEV (Електрически автомобил) |
| Тип каросерия | SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Тип гориво | Електричество |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 9.7 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 9.7 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 9.2 сек |
| Максимална скорост | 161 км/ч 100.04 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 11.7 кг/кс, 85.2 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 6.3 кг/Нм, 157.7 Нм/тон |
| Електрически и хибридни автомобили | |
| Брутен капацитет на батерията | 61 кВтч |
| Напрежение на батерията | 400 В |
| Технология на батерията | Литиево-никелово манганово-кобалтово оксидна (Li-NMC) |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег (WLTP) | 413 км 256.63 mi |
| Среден разход на електрическа енергия (WLTP) | 16.3 кВтч/100 км.
26.23 kWh/100 mi 128 MPGe 6.1 км/кВтч 3.8 mi/кВтч |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 135 кс @ 4000-7600 об/мин |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 250 Нм @ 3800 об/мин 184.39 lb.-ft. @ 3800 об/мин |
| Местоположение на електродвигателя | Предна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 135 кс @ 4000-7600 об/мин |
| Въртящ момент на системата | 250 Нм @ 3800 об/мин 184.39 lb.-ft. @ 3800 об/мин |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1585-1670 кг 3494.33 - 3681.72 lbs. |
| Допустима маса | 2100 кг 4629.71 lbs. |
| Максимална товароносимост | 430-515 кг 947.99 - 1135.38 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 362 л 12.78 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1160 л 40.97 cu. ft. |
| Максимално натоварване на покрива | 70 кг 154.32 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 100 кг 220.46 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4065 мм 160.04 in. |
| Широчина | 1800 мм 70.87 in. |
| Височина | 1585 мм 62.4 in. |
| Колесна база | 2565 мм 100.98 in. |
| Предна следа | 1562 мм 61.5 in. |
| Задна следа | 1579 мм 62.17 in. |
| Преден надвес | 810 мм 31.89 in. |
| Заден надвес | 690 мм 27.17 in. |
| Пътен просвет | 146 мм 5.75 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.29 |
| Минимален диаметър на завой | 10.61 м 34.81 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Един електрически мотор задвижва предните колела. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | независимо тип McPherson |
| Задно окачване | торсион |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 305x25 мм |
| Задни спирачки | Дискови, 284x10 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 225/45 R19 96H XL |
| Размери на джантите | 7.5J x 19 ET50 |