
| От какъв тип е каросерията, Ford Focus III Hatchback? | Хечбек, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Ford Focus III Hatchback 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 5 л/100 км 47 US mpg 56.5 UK mpg 20 км/л |
| Колко бърза е колата, 2010 Focus III Hatchback 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 193 км/ч | 119.92 mph 0-100 км/ч: 11.3 сек 0-60 mph: 10.7 сек |
| Колко мощност има, Ford Focus Хечбек 2010 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 125 кс |
| Какво е задвижването, Ford Focus III Hatchback Хечбек 2010 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | Предно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2010 Ford Focus Хечбек? | 4358 мм 171.57 in. |
| Колко широка е колата, 2010 Ford Focus Хечбек? | 1823 мм 71.77 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2010 Ford Focus III Hatchback 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 1204 кг 2654.37 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2010 Ford Focus III Hatchback 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 1900 кг 4188.78 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2010 Ford Focus Хечбек? | 363 - 1148 л 12.82 - 40.54 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2010 Ford Focus III Hatchback 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 6, ръчна скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Ford |
| Модел | Focus |
| Генерация | Focus III Hatchback |
| Модификация (Двигател) | 1.0 EcoBoost (125 кс) start/stop |
| Начало на производство | 2010 г |
| Край на производство | 2014 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Хечбек |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско | 6.3 л/100 км
37.3 US mpg 44.8 UK mpg 15.9 км/л |
| Разход на гориво - извънградско | 4.2 л/100 км
56 US mpg 67.3 UK mpg 23.8 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран | 5 л/100 км
47 US mpg 56.5 UK mpg 20 км/л |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 11.3 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 11.3 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 10.7 сек |
| Максимална скорост | 193 км/ч 119.92 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 9.6 кг/кс, 103.8 кс/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 125 кс |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | M1DA |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Количество на маслото в двигателя | 4.1 л 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 6.3 л 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1204 кг 2654.37 lbs. |
| Допустима маса | 1900 кг 4188.78 lbs. |
| Максимална товароносимост | 696 кг 1534.42 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 363 л 12.82 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1148 л 40.54 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 55 л 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 75 кг 165.35 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1200 кг 2645.55 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 635 кг 1399.94 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 75 кг 165.35 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4358 мм 171.57 in. |
| Широчина | 1823 мм 71.77 in. |
| Широчина със свити огледала | 1858 мм 73.15 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2010 мм 79.13 in. |
| Височина | 1484 мм 58.43 in. |
| Колесна база | 2648 мм 104.25 in. |
| Минимален диаметър на завой | 11 м 36.09 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 6 предавки, ръчна скоростна кутия |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Размери на гумите | 205/55 R16; 215/55 R16; 215/50 R17; 235/40 R18 |
| Размери на джантите | 6.5J x 16; 7J x 16; 7J x 17; 8J x 18 |